Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zespół Markolm Band na płycie ''Trójki''

Piosenka "1001 muśnięć" wiślańskiego zespołu Markolm Band pojawiła się na nowej płycie "minimax pl" Piotra Kaczkowskiego z radiowej "Trójki". Wczoraj, 14 lutego br. szósta edycja płyty "minimax pl" miała swoją premierę.

Zespół Markolm Band tworzy trzech muzyków - Marek, Adrian i Daniel, którzy spotkali się w  dość nietypowych okolicznościach:

- Poznaliśmy się w 2005 roku w jednym z wiślańskich kościołów. Zostałem zaproszony, by z gitarą elektryczną uzupełniać resztę składu, którego sekcją rytmiczną byli Daniel i Adrian. - opowiada Marek Krakowski, lider zespołu: - W międzyczasie spotykaliśmy się na wspólnych jamach. W końcu zaczęliśmy organizować regularne próby w 2009 roku, a w 2010 rozpoczęliśmy działalność koncertową.

Nietypową nazwę zawdzięczają muzycy znajomej Marka:

- Nazwę Markolm wymyśliła koleżanka z Jaworzynki w liceum. Siedząc podczas przerwy międzylekcyjnej w stwierdziła, że to śmieszne, ale kiedy połączyć moje imię "Marek" i "Malcolm", wychodzi Markolm. Spodobało mi się, brzmiało artystycznie, przygarnąłem nazwę jako nick, a potem pseudonim artystyczny. Dlatego kiedy trzeba było wymyślić nazwę zespołu, pomysł na Markolm Band przyszedł dość naturalnie.

Pierwszy koncert Markolm Band dali w Cieszynie, potem występowali m.in. na dożynkach w Wiśle, w Gliwicach, Krakowie, Bielsku-Białej. W 2010 nagrali trzy piosenki:  "Słyszałem, że w Warszawie", "Punko Romantico" i "1001 muśnięć".

- "Słyszałem..." to taki hardrockowy protest-song przeciw temu, co działo się w mediach publicznych, "Punko Romantico" to tzw. damsko-męski numer, a "1001 muśnięć" to erotyk w klimacie Hendrixa - mówi wokalista zespołu

Właśnie ten ostatni utwór dostał się na płytę debiutów Piotra Kaczkowskiego, który już od 1968 roku pracuje w III Programie Polskiego Radia i prowadzi w niedzielne wieczory (między 21.00 a 24.00) program "Minimax".

Obecność na płycie wydanej przez Piotra Kaczkowskiego i planowana trasa koncertowa zespołów obecnych na krążku, to okazja, by dotrzeć do szerszego grona słuchaczy. Lider zespołu widzi tu szansę:

- Mamy świadomość, że jeśli będziemy pasywni, to prześpimy okazję. Ja mam tę świadomość, my wszyscy, wszystkie zespoły... W ramach promocji płyty odbędą się koncerty, ale na razie nie wiemy kiedy. Czekamy na informacje z Warszawy.

Marek, Adrian i Daniel mają spore szanse, by dotrzeć ze swoją muzyką do rożnych odbiorców, szczególnie tych kochających klimaty lat 70-tych i muzykę rockową:
- Najkrócej - nasza muzyka to rock czerpiący z lat 70-tych i z Johna Mayera.

Muzycy planują w kwietniu nagrać parę numerów w studio, jednak najbliższe plany grupy zogniskowane są na przygotowania do trasy koncertowej w ramach projektu "minimax pl".

Posłuchaj piosenki "1001 muśnięć"

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: