Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Śląsk'' zagra dla szpitala

Szpital Śląski w Cieszynie leczy rocznie około 20 tys. osób, na leczenie potrzebne są środki, a z tymi, jak wiadomo powszechnie, bywa różnie. Aby pomóc szpitalowi zrefundować specjalistyczny sprzęt, Zespół Pieśni i Tańca"Śląsk" wystąpi charytatywnie w piątek, 25 lutego br. na cieszyńskiej scenie.

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na refundację napędu ortopedycznego z oprzyrządowaniem dla Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Śląska w Cieszynie.

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego działa od 1991 r. Jest niezależną samofinansującą się organizacją pozarządową non profit, która realizuje misję wspierania zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Fundacja pozyskuje środki, które przeznaczane są następnie na pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Przykłądowo w roku 2010 Fundacja wydała ponad  650 tys. zł dla Oddziałów Szpitalnych Szpitala Śląskiego w Cieszynie na zakup aparatury medycznej i pomoc w przeniesieniu sprzętu do nowych pomieszczeń w Pawilonie Łóżkowym. W ubiegłym roku pieniadze Fundacji zasiliły również kasę Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego o 30.000.

To nie pierwszy rok, kiedy Zespół Pieśni i Tańca"Śląsk" wspiera fundację swoim występem. Koncert ma zachęcić również do przekazywania 1% podatku na rzecz Fundacji. W ubiegłym roku dzięki wpłatom z 1% Fundacja pozyskała ponad 100 tys. zł.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: