Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szkoły z Wisły i Strumienia jako ''Szkoły Odkrywców Talentów''

Dwie szkoły z Powiatu Cieszyńskiego zostały jak uznane za "Szkoły Odkrywców Talentów": Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle i Gimnazjum im. Powstańców Śląskich ze Strumienia. Obie placówki mają na swoim koncie liczne sukcesy.

Przyznanie tytułu wiąże się z ogłoszeniem roku szkolnego 2010/2011 „Rokiem odkrywania talentów”.  Jedną z akcji w ramach projektu jest stworzenie ogólnopolskiej mapy szkół zaangażowanych we wspieranie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Tytuł jest przyznawany szkołom i przedszkolom, które posiadają przynajmniej trzech nauczycieli, prowadzących systematyczną pracę z uczniami o szczególnych uzdolnieniach i których uczniowie mają wyjątkowe osiągnięcia czy dokonania. Wyróżniająca się praca z uczniami utalentowanymi może dotyczyć odkrywania i rozwijania uzdolnień przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych oraz ich aktywności obywatelskiej lub wolontariatu.

- Ponieważ w ramach zgłoszenia można przedstawić tylko pięć form aktywności w wiślańskiej szkole wybrano te, w ramach których uczniowie mogą się pochwalić największymi sukcesami czyli kółko gastronomiczne, barmańskie, informatyczno – ekonomiczne oraz działającą od 15 lat redakcję gazetki „Patelniok Times” - informuje Joanna Warmuzińska z Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Wiśle.

Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu zostało docenione za: prowadzenie zajęć w ramach chóru szkolnego (chór Canzonetta" działa 79 lat), szkolnego koła sportowego, zajęć z arteterapii, organizacji w ramach zajęć "Podróż przez Historię" (m.in. rekonstrukcji historycznych w obrębie miasta) i anglojęzyczne koło teatralne.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: