Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice w XIX wieku

W Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach można nabyć nową pozycję dotyczącą historii n gminy pt. Zebrzydowice w XIX wieku. Autorem książki jest Patryk Nowak. Z lektury dowiedzieć można się wielu ciekawych i nowych, wcześniej nigdzie nie publikowanych informacji dotyczących Zebrzydowice .

Kiedy przeczytałam rękopis młodego mieszkańca Zebrzydowic, pana Patryka Nowaka, z zadowoleniem stwierdziłam, że umieścił w swojej pracy wiele bardzo ciekawych, nowych informacji z historii Zebrzydowic. Znalazłam w tekście szereg nieznanych mi dotąd nazwisk (m.in. wójtów, kierowników szkoły, a nawet właścicieli miejscowych gospód, kiedyś może jedynym, oprócz kościoła, miejscem spotkań mieszkańców wsi), które na pewno wzbogacą i uzupełnią dotychczasowe spojrzenie na historię naszej miejscowości – napisała w słowie wstępnym Helena Bartoszek, współautorka „Wypisów z dziejów Zebrzydowic, Kaczyc, Kończyc Małych i Marklowic Górnych”.

Spotkanie autorskie z Panem Patrykiem Nowak odbędzie się 5 marca (wtorek) o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury. Wstęp Wolny. Książkę w cenie 10 zł można nabyć w godzinach pracy GOK (ul. Ks. A. Janusza 21, 44-410 Zebrzydowice) w cenie 10 zł.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: