Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zebrzydowice: Powrót do Przeszłości

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach zaprasza na Powrót do przeszłości. Dzięki zdjęciom zebranym przez miejscowe Koło Macierzy i GOK oraz zorganizowanej wystawie, możemy przeżyć sentymentalną podróż w minione czasy.

Dzięki fotografiom możemy cofnąć się w czasie – zobaczyć chwile, osoby, stroje, ubrania, i ważne, życiowe momenty sportretowanych. – Zapraszamy do Gminnego Centrum Informacji na wspaniałą podróż w przeszłość. Na planszach na archiwalnych zdjęciach zobaczyć możemy naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że urzeknie Was magia zdjęć przez nas zgromadzonych – mówi Małgorzata Guz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach.
Wystawa pod wspólnym tytułem: Powrót do Przeszłości, podzielona została na kilka części (prezentowane będą w kolejnych miesiącach). Rozpoczyna się od zatytułowanej- Mieszkańcy. Na wystawie można zobaczyć ponad 80 unikatowych zdjęć – To cenny dokument, który pozwala nam przyjrzeć się naszym przodkom w ich naturalnym otoczeniu, w prawdziwych, często życiowych – wesołych (np. wesele) i smutnych (powódź), chwilach – dodaje Guz

Wystawę oglądać można w Gminnym Centrum Informacji/ Informacji Turystycznej (ul. Ks. A. Janusza 21, zamek Zebrzydowice) od 1 do 31 lipca w godzinach 9:00 -16:00

Organizatorzy apelują także, że jeżeli posiadają państwo w swoich zbiorach archiwalne zdjęcia, którymi warto się podzielić, warto to zrobić. Po przyniesieniu takich zdjęć, zostaną one na miejscu zeskanowane a zdjęcia zwrócone.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: