Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Staszkiewicz: oczekuję przeprosin od wójta Istebnej

Andrzej Duda, ubiegający się o reelekcję prezydent, odwiedził w piątek (26.06) Skoczów. W czasie wizyty Łucja Michałek, wójt gminy Istebna, trzymała widoczny na zdjęciu poniżej transparent. Oświadczenie w tej sprawie wystosowała Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Jego treść publikujemy w całości poniżej:

Cieszyn, 30 czerwca 2020 r.

Oświadczenie

 

W ubiegły piątek w czasie wiecu przedwyborczego Prezydenta Andrzeja Dudy w Skoczowie pani Wójt Istebnej Łucja Michałek trzymała plakietkę z napisem “Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę”.

Wybory Prezydenta RP to ważne wydarzenie w życiu społecznym, przywilej i jednocześnie obowiązek wynikający z demokracji. Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie wybierają konkretnego kandydata. Potwierdzają to także oficjalne wyniki I tury wyborów (Rafał Trzaskowski 35,15%, Andrzej Duda 31,78%, Szymon Hołownia 20,54%, Krzysztof Bosak 6,78%, Robert Biedroń 2,89%, Władysław Kosiniak-Kamysz 1,98% i inni kandydaci, którzy nie przekroczyli progu 1%). Cieszyn swoją tożsamość od dawna buduje na tolerancji i stwarza przestrzeń do współżycia ludzi o różnym światopoglądzie. Jesteśmy z tego dumni. Reprezentowanie mieszkańców Cieszyna to mój obowiązek i zarazem przywilej jako burmistrza tego miasta wybranego w demokratycznych wyborach.

Wydarzenie ze Skoczowa traktuję jako incydent, nieprzemyślany i bardzo niefortunny. Głębszą ocenę pozostawiam mieszkańcom zarówno Cieszyna jak i Gminy Istebna.

Jako burmistrz oczekuję od pani wójt przeprosin mieszkańców Cieszyna, a także deklaracji, że ta sytuacja się w przyszłości nie powtórzy.

 

Burmistrz Miasta Cieszyna
Gabriela Staszkiewicz

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

136
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-30 15:41:06
Vito: Akcja z tą tabliczka świadczy tylko o tej kobiecie. Wstyd dla Istebnej. Jeden po rowach jeździł a ta zaś nie wie skąd pochodzi.
2020-06-30 15:53:45
vis: jest też Cieszyn w gminie Grabowiec , a także w gminie Sośnie czy z tego kawałka tektury wynika że chodzi o miasto Cieszyn. Niech się nie wygłupia z tym oświadczeniem
2020-06-30 16:11:17
gocha72: Jako mieszkanka Cieszyna dziękuje Pani wójt Istebnej że przypomniała iż w Cieszynie mieszkają również zwolennicy Prezydenta Andrzeja Dudy, obecna ,,burmistrzyni" uznaję tylko mieszkańców o poglądach przez nią promowanych jako jedynie słuszne..tak wygląda jej wykładnia tolerancji i ekumenizmu....
2020-06-30 16:17:39
politykier: Od Wójta? Już nie od Wójtki? Zdaje się, że Gabrysia L. również z Istebnej a jakoś nikomu nie przeszkadza, kiedy podpina się pod CIESZYN:)
2020-06-30 16:23:41
politykier: Pani Gabrysia S. powinna przypomnieć sobie, na czym polega AKTYWIZM SPOŁECZNY i do czego się sprowadza;) W swoim postępowaniu Pani Burmistrz (odpowiednikowi Wójta w gminach miejskich) pragniemy przypomnieć, aby zachowywała konsekwencję, pewien rodzaj społecznej AKTYWIZACJI nie stanowi MONOPOLU, tylko jednej linii światopoglądowej:)
2020-06-30 16:26:41
politykier: Moim zdaniem, żadne przeprosiny nie są uzasadnione, co więcej, niech pani Gabrysia przypomni sobie incydent z banerami wyborczymi w okolicach pewnego cieszyńskiego OBIEKTU SAKRALNEGO, czy ktoś za to do dziś przeprosił?
2020-06-30 16:31:21
politykier: Tak nawiasem, to dziwne, że Cieszyńska Pańcia jeszcze nie spuściła ze smyczy swego CERBERA, znanego z komentowania na tym portalu, jako KORYFEUSZA CHÓRU NIENAWISTNIKÓW;)
2020-06-30 16:37:45
politykier: ... pani Wójt Istebnej, tak nawiasem, nie powinno zostać napisane wielką literą??? Za to pochwalam formę, Pani Burmistrz zawsze lepiej brzmi niż BURMISTRA, czy BURMISTRZYNI, choć to właśnie w ten sposób cieszyńska włodarz lubi być tytułowana;)
2020-06-30 16:38:16
: Hahaha, ale beka.
2020-06-30 16:40:52
politykier: Pani Burmistrz Cieszyna, wybory to nie ŻADEN PRZYWILEJ, tylko OBYWATELSKIE PRAWO, uzależnione od cenzusu wieku. Wszelkie przywileje w Polsce zostały zniesione w 1921 r. Odsyłam do KONSTYTUCJI!
2020-06-30 16:43:20
politykier: Pani Burmistrz Cieszyna, PRAWO TO NIE ŻADEN OBOWIĄZEK i konkretne prawo bynajmniej nie wynika z DEMOKRACJI, tylko z KONSTYTUCJI!!!
2020-06-30 16:50:09
politykier: Pani Burmistrz Cieszyna, nikt propagandowo nie zasugerował, iż MIESZKAŃCY CIESZYNA JEDNOGŁOŚNIE KOGOŚ LUB COŚ POPIERAJĄ. W Cieszynie są osoby, które wspierają inną linię światopoglądowo- polityczną niż tę, która popiera Pani Burmistrz Cieszyna i bynajmniej sama Włodarz Cieszyna nie cieszy się jednogłośnym poparciem. ROLĄ AKTYWISTY SPOŁECZNEGO jest upominanie się o prawa pomijanych, nawet, a zwłaszcza bez odpowiedniego mandatu, a w Cieszynie również są tacy, którzy mają inną wizję Cieszyna niż sama Pani Burmistrz i być może ta alternatywna wizja jest nawet lepsza.
2020-06-30 17:03:02
krzysztof.mm: jak bezczelne i prostackie, typowo PiS-iackie, zachowanie tej kobiety z Istebnej, tak durne i zakłamane, typowo PiS-iackie, próby jej obrony i tłumaczenia w tych komentarzach
2020-06-30 17:03:15
tom lem: ... półtorej roku wystarczyło by babie na stanowisku burmistrza woda sodowa do głowy uderzyła, tylko ona ma prawo reprezentować Cieszyn - gosposi najwyraźniej zarządzanie urzędem nie wychodzi. Najlepiej sprawdza się ona na fb, ze swoim przydupasem, promując prywatną politykę spotkaniami na moście granicznym .
2020-06-30 17:03:49
politykier: Pani Burmistrz Cieszyna, proponujemy ZACHOWANIE KONSEKWENCJI, LEKTURĘ KONSTYTUCJI i przypomnienie sobie, na czym polega #AKTYWIZM SPOŁECZNY, do którego żaden mandat nie jest wymagany. Włodarz Cieszyna powinna zauważyć, iż nie ma monopolu na reprezentowanie mieszkańców Cieszyna. Podejmowanie jako BURMISTRZ w swoim mieście gości z obozu politycznego, z którym spora część mieszkańców Cieszyna się nie utożsamia, nie oznacza, iż Cieszyn jednogłośnie popiera daną osobę, cieszącą się sympatią Włodarz. Mieszkańcy Cieszyna, podobnie jak KAŻDEJ GMINY są zróżnicowani politycznie, co dany samorząd ubogaca. Pani Burmistrz Cieszyna powinna UŚWIADOMIĆ SOBIE, iż nie cieszy się poparciem WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW CIESZYNA i ktoś inny, również spoza gminy, w ramach np. AKTYWIZMU SPOŁECZNEGO, do którego żaden mandat nie jest wymagany, ma prawo REPREZENTOWAĆ MIESZKAŃCÓW, także Cieszyna, o innym światopoglądzie niż ich włodarz.
2020-06-30 17:05:21
politykier: Równolegle, Pani Burmistrz dziękujemy za kolejną społecznie "popularną wypowiedź", z jakich jest już znana, szkoda, że oświadczenie nie ma bardziej osobistego wymiaru, przy zachowaniu konsekwencji np. Droga pani Wójtko/Wójt;) Pani Gabrysi życzymy jeszcze więcej inspiracji pod tego rodzaju wypowiedzi;) Cerber w komentarzach i tak postara się wszystko odpowiednio zniwelować;) Właśnie już się zameldował;)
2020-06-30 17:06:43
tom lem: .. krzysio +-, ten to dopiero błyszczy intelektem i ogładą w obronie baby na urzędzie, opluwając wszystko, zwłaszcza Istebną ;-))
2020-06-30 17:09:26
politykier: ... Tak nawiasem, czy oświadczenie, aby cokolwiek znaczyło, zwłaszcza w odniesieniu do materii, którą porusza, nie powinno zostać poparte zdaniem Rady??? Czyżby tego rodzaju działanie nie wskazywało na czyjeś TOTALITARNE SKŁONNOŚCI?
2020-06-30 17:24:00
pawel21_13: Pani burmistrz (burmistra?) nie zaatakowała byłego burmistrza Macurę za obecność na wiecu? Dziwne. Pani Staszkiewicz jest bardzo infantylną osobą. Ciężko to komentować, tak jak tzw. list do Play, w którym pisała "drogi Playu"...żenada. Ale protestanci tak już mają. Choćby im fekalia się wdzierały do domów, będą głosować na Trzaskowskiego. Lubią taki odór. W końcu wiadomo do jakiego dołu i czym wypełnionego wrzucili św. Melchiora Grodzieckiego.
2020-06-30 17:35:56
politykier: ... Osobiście proponowałbym nie łączyć preferencji partyjnych z wyznaniowymi. Rodzi to fałszywe stereotypy i spora część Protestantów może słusznie poczuć się pokrzywdzona. Czyż o to nie chodzi czasem pewnej linii polityczno-światopoglądowej? Aby poszczególne społeczności dzielić i kłócić w odniesieniu do bardzo abstrakcyjnych podstaw? Nie dawajmy się dzielić politykom, zwłaszcza do podziałów wyznaniowych. Niestety przykład idzie od poniektórych Burmistrzyń i Burmistrzów.
2020-06-30 17:38:06
enygma: pawel21_13 weż sie puknij w ten głupi ryj , nikt tutaj nie miesza religii do polityki , jesteśmy Państwem świeckim , szczególnie Śląsk Cieszyński z tego słynie że ekumenizm od dawna tutaj jest pewnym symbolem wspólnoty, Wiele różnych wiar wyznań żyli w zgodzie , dopóki nie pojawiają się szuje i mąciciele. Po Twojej wypowiedzi można sądzić że jesteś jednym z przyjezdnych na workach z ziemniakami jeśli rozumiesz o co chodzi ,
2020-06-30 17:42:23
M53: Spróbujcie swoje animozje i uprzedzenie do pani Burmistrz Staszkiewicz odstawić na chwilę i przyjrzeć się całej sytuacji z boku. Oto pani Wójt gminy Istebna, która to gmina leży w odległości 50 km od Cieszyna, deklaruje poparcie Dudzie w imieniu mieszkańców Cieszyna. Jak myślicie, jak się mieszkańcy Cieszyna poczuli, widząc tę panią z taką kartką w ręce? Czy oni ją o takie deklaracje prosili, czy zgadzali się na takie deklaracje? Pani wójt popełniła ogromne nadużycie, w bardzo nieładny arogancki sposób. Burmistrz Cieszyna wystąpiła w imieniu mieszkańców Cieszyna i ma do tego prawo, bo to ona występuje w ich interesie. I obojętne, czy to pani Staszkiewicz, czy to pan Macura, czy jeszcze ktoś inny na tym stanowisku- ma obowiązek upomnieć się o przeprosiny w takiej sytuacji.
2020-06-30 17:43:43
pawel21_13: Politykier, zgadzam się, że nie nalezy tak robić. Ale przykład Wisły jest jaskrawy. Oni tam od zawsze głosują na PO. Teraz Trzaskowski dostał tam bodajże 60%. Enygma jestem cesarokiem, jeżeli w ogóle wiesz o co chodzi. W liceum mialem do czynienia z różnej maści ewangelikami. I pamiętam, jak ewangelicy w towarzystwie katolików pozwalali sobie na niewybredne żarty z wiary katolickiej. Więc ekumenizm to puste słowo.
2020-06-30 17:43:48
koszor: Zachowuje się jak mała, rozkapryszona dziewczynka w piaskownicy. Nie bardzo ma czym zabłysnąć, więc będzie deptać po innych, żeby wyżej wyleźć. Z takim ego dziwne, że mieści się w ratuszu.
2020-06-30 17:47:39
politykier: pawel21_13, dokładnie, dlatego napisałem, że: Niestety przykład idzie od poniektórych Burmistrzyń i Burmistrzów:)
2020-06-30 17:48:05
b.w.: Wstyd mi za Burmistrz Cieszyna G. Staszkiewicz. Żenada goni żenadę..... Nienawiść goni nienawiść.....
2020-06-30 17:48:30
pawel21_13: Koszor, ma za swojego zastępcę Majora SS ZSL, który ją tak futruje tym poczuciem.
2020-06-30 17:49:03
politykier: M53, Oczywiście, zachowanie Pani Burmistrz u niektórych może zrodzić podejrzenia, iż jest przeciwna AKTYWIZMOWI SPOŁECZNEMU;) Zdaje się, iż tym cechują się osoby o TOTALITARNYCH SKŁONNOŚCIACH.
2020-06-30 17:50:33
politykier: Już kiedyś w komentarzach na tym portalu pisałem, że SAMORZĄD to nie KORPOKRACJA i rządzi się nieco innymi prawami. Czyżby cieszyńska Włodarz wychodziła z innego założenia?
2020-06-30 17:51:24
pawel21_13: Tylko raz jej wybije szambo w Cieszynie, to się dowie u kogo trzeba interweniować. Jak ten frajer z Warszawy.
2020-06-30 17:58:05
w.s.b: Istebna to tam też trafił ten katecheta co tak bardzo mu zależy na Cieszynie że jak został radnym a nie burmistrzem to zawinął tobrby i poleciał za pensyjką. Teraz jest zastępca tej pani co jej sie tabliczki z nazwami miejscowości pomyliły.
2020-06-30 18:31:13
miriam11: Babie WÓJTCE ;-) isto je gańba że miyszko w Istebnej .
2020-06-30 18:33:13
politykier: miriam11= krzy-sio+
2020-06-30 18:34:44
: 16 donków - nie fanzol, chłopie
2020-06-30 18:35:57
politykier: pawel21_13, w Cieszynie od dawna już funkcjonuje przykopa, z której odór roznosi się na cały powiat...
2020-06-30 18:36:48
politykier: miriam11=św. Patryk = krzy-sio+
2020-06-30 18:38:27
miriam11: To że na pielgrzymce ktoś niesie transparent PŁOCK WIERZY !!! nie znaczy że cały Płock w kościele krzyżem leży
2020-06-30 18:40:33
miriam11: politykier zaś nie trefił:-))
2020-06-30 18:41:11
Andrzej Masłowski: Pani Burmistrz w imię legendarnej cieszyńskiej tolerancji właśnie wykluczyła ze wspólnoty miejskiej, której przewodzi, kilka tysięcy mieszkańców głosujących na Andrzeja Dudę. Jaki będzie kolejny krok? Pozbawienie ich cieszyńskich meldunków? Wyrzucenie z miasta? To ważne pytanie, ale jeszcze istotniejsze wydaje się pytanie o to, jak długo jeszcze milcząca większość Cieszyniaków i cieszynian pozwolać będzie na pomiatanie sobą garstce zideologizowanych, zadufanych, agresywnych lokalnych polityków o jednoznacznej wyznaniowej afiliacji?
2020-06-30 18:41:48
politykier: w .s.b Czyż przypadkiem czyjaś posadka nie wynikła również z HEJTU wobec tego "katechety", jakie pewne cieszyńskie środowisko organizowało przez całą poprzednią kadencję samorządową??? Mogliśmy to zauważyć, również w komentarzach na OX;) Czyżby dziś, to pewne środowisko nie szukało kolejnego obiektu NIENAWIŚCI?
2020-06-30 18:43:45
politykier: miriam11=św. Patryk = krzy-sio+ Za to Ty trafiłeś jak kulą w płot;) Lepiej pozdrów swoją Pańcię;)
2020-06-30 19:14:37
dino666: Chyba ta pani burmistrz z Cieszyna ma problemy z sobą samą, bo Cieszyn to nie tylko jej opcja polityczna. Jest tam wielu ludzi z innymi poglądami zgodnymi dla większości prawdziwych Polaków. I jeszcze jedno burmistrz to wbrew pozorom nie taka władza jak się chyba tej kobiecie wydaje....
2020-06-30 19:18:59
Ar--Ai: wójtka z Istebnej z hasłem "Cieszyn głosuje na Dudę" na wiecu Dudy w Skoczowie - to ŻENADA, wszystko na ten temat
2020-06-30 19:24:55
politykier: ... Ar--Ai, zapomniałeś dodać, dla Kogo "ŻENADA"?
2020-06-30 19:28:56
dino666: Ale jad płynie z tego mini miasteczka:(
2020-06-30 19:32:33
politykier: Raczej z jego części, mowa o cieszyńskiej przykopie...
2020-06-30 19:49:33
czesiohill: No i proszę, jak nożyce się odezwały. Politykier i s-ka - zwolnijcie, bo wam paluchy na klawiaturze się zapalą. Jakoś nie było Was widać w komentarzach na skasowanych wiadomościach zapowiadających spęd i sprawozdaniu ze spędu. Bieguńcia nie pozwalała? A teraz bezkarnie można pojechać, bo wątroba gniecie. Spoko. Kto umie czytać ze zrozumieniem, ten się doczytał sensu oświadczenia. Jeśli dla kogoś za trudne, to poproście, a pomogę. Nawet wielbicielowi cieszyńskiej przykopy.
2020-06-30 19:51:25
tom lem: @M53: nie ma co odkładać wobec Pani Staszkiewicz animozji, bo o takich być mowy nie może. Pani Burmistrz się chyba wydaje, że tylko ona ma prawo do wypowiadania w imieniu mieszkańców a mieszkańcy nie mają prawa głosu, tym bardziej nie jest w tym wypadku ważne, kto ich głos eksponuje. Na marginesie, mieszkańcy się orientują jakie wyskoki ma na koncie gospodyni ratusza.
2020-06-30 19:53:22
altacet: A kiedy burmistrz Cieszyna przeprosi dziennikarzy GZC?
2020-06-30 19:54:51
roksik03: Pani Burmistrz jak startowała w wyborach , to określała się jako bezpartyjna .
2020-06-30 19:57:24
jasper: A nie mogla na tabliczce napisac - ja wojtka Michalek z Istebnej glosuje na Dude. Czyzby sie wstydzila czy klauzula sumienia jej nie pozwolila. Taka podwojna moralnosc.
2020-06-30 19:58:55
tom lem: ...wychodzi na to, że baba doszła do wniosku, nieważne co mówią, ważne by o niej mówili;-)))
2020-06-30 20:03:50
satrapa: Oj, Wójt Istebnej widać uporała się ze ściągalnością podatków - https://wiadomosci.ox.pl/istebna-problem-z-budynkami,55403 - że harcowała w Skoczowie by się przypodobać reprezentując Cieszyn. Należało by zaczerpnąć informacji PINB jak się sprawy owych nie zgłoszonych budynków na dziś mają w Gminie Istebna.
2020-06-30 20:11:38
rainman: Kolejny infantylny komunikat cieszyńskiego burmistrza.
2020-06-30 20:23:09
janomo: No cóż, Panie Pawle. Jestem protestantem i głosowałem na Andrzeja Dudę! I proszę grzecznie o przeprosiny za te fekalia! Czuję się osobiście dotknięty i znieważony Pana wypowiedzią! Ja bym mógł napisać o "mentalności katoli" - ciekawe ilu ludzi by się oburzyło? A wrzucanie do jednego worka ludzi z powodu wyznawanej religii świadczy o poziomie intelektualnym takiej osoby. Oburzające! 2020-06-30 17:24:00 pawel21_13: Pani burmistrz (burmistra?) nie zaatakowała byłego burmistrza Macurę za obecność na wiecu? Dziwne. Pani Staszkiewicz jest bardzo infantylną osobą. Ciężko to komentować, tak jak tzw. list do Play, w którym pisała "drogi Playu"...żenada. Ale protestanci tak już mają. Choćby im fekalia się wdzierały do domów, będą głosować na Trzaskowskiego. Lubią taki odór. W końcu wiadomo do jakiego dołu i czym wypełnionego wrzucili św. Melchiora Grodzieckiego.
2020-06-30 20:38:00
satrapa: janomo: Żeby być precyzyjnym Melchiora Grodzieńskiego. Nazwisk się nie przekręca, żadnych.
2020-06-30 20:52:41
Wiederholec: Pani Staszkiewicz związana jest z Platformą i o tym nawet dziecko wie. Stołek Burmistrza to tylko wstęp do jej dalszej kariery.
2020-06-30 20:54:50
GusGus: Czepiacie się Wójtki z Istebnej a ona przecież i ta dosyć skromnie ten baner wyskrobała. Przecież równie dobrze mogła napisać: ,, Warszawa głosuje na Andrzeja Dudę''. A ona nie, skromniutko tylko Cieszyn. Brawo!
2020-06-30 20:55:31
obi123: Śmieszna ta pani burmistrz powinna się wstydzić i przeprosić że jest burmistrzem Cieszyna
2020-06-30 20:57:43
GusGus: Idąc za przykładem Wójtki z Trójwsi mogła by dla równowagi przeprosić za Istebną. Wtedy byłoby sprawiedliwie.
2020-06-30 20:59:28
politykier: Po ocenie komentarzy możemy śmiało zauważyć, że cerber cieszyńskiej Pańci już się uaktywnił;) I tak nie zaklika rzeczywistości;)
2020-06-30 21:15:55
w.s.b: @politykier Mi się wydaje że ta posadka wynikła z partyjnego posłuszeństwa i za zorganizowanie wiecu wyborczego w dzień ciszy wyborczej...
2020-06-30 21:18:52
GusGus: Skoro, jak czytam sporej ilości osób podoba się sposób postępowania Wójtki z Istebnej, to na wiecu Trzaskowskiego powinno się pojawić sporo osób, obojętnie skąd, z banerami ,, Istebna popiera Rafała Trzaskowskiego'' . W tym Pani Burmistrz z Cieszyna. No jak tak jest fajnie to dlaczego nie?
2020-06-30 21:39:44
jasper: Podsumowujac, zalosna kobitka z Istebnej. Widac, Istebna na nic lepszego nie zasluzyla.
2020-06-30 21:43:32
politykier: GusGus Jeszcze nic straconego, masz wolne pole do działania;)
2020-06-30 21:45:04
politykier: krzy-sio+jasper-Q, najwidoczniej twoja Pańcia również nie zasłużyła na lepszego CERBERKA;)
2020-06-30 21:50:04
kriskis: Do wszystkich obrońców Pani Wójt. Rozumiem, że pojawienie się przeze mnie na wiecu w Warszawie z banerem ISTEBNA KOCHA LGBT nikogo tam nie obrazi ,a wrodzona istebniańska tolerancja jedynie przyklaśnie tej akcji ukazując, że wśród mieszkańców Istebnej są osoby zaliczające się do społeczności LGBT.....
2020-06-30 21:52:52
Marx: Wszyscy Kochamy osoby LGBTQ+
2020-06-30 21:55:14
Marx: Osoby LGBTQ+ są wszędzie;)
2020-06-30 22:45:23
jasper: Skoczow kocha LGBT !
2020-06-30 22:53:03
Mach: Sytuacja jest groteskowa. Obie panie stawia w głupiej sytuacji. Jedna zapomniała kogo reprezentuje z kolei druga myśli, że skoro już została burmistrzem Cieszyna to ma monopol na ten znak "towarowy". Można powiedzieć, że obie postawy są dalekie od funkcji ,które przyszło im wypełniać . Z drugiej strony kogo to obchodzi co "se wieszom na swoich łapach". Swoją drogą to zachęcam wszystkich cieszynioków i nie tylko aby nie utrwalali monopolu PiS-u na władzę i wybrali na prezydenta tę osobę która będzie rządzącym patrzeć na ręce- tak będzie lepiej dla nas wszystkich- Jarek siądzie na dupie i nie będzie już mógł sterować Adrianem i jeden i drugi sobie odpoczną. Obu "babą" - sorry Panią proponuję umówić się na kielicha i po sprawie.
2020-06-30 22:56:31
Bry-niok: Bardzo dobrze zrobiła pani z Istebnej brawo
2020-06-30 22:58:54
racjonalny: ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!! ISTEBNA I CAŁY POWIAT GŁOSUJE NA TRZASKOWSKIEGO!!!!!
2020-06-30 23:01:35
Elka: Jasper kocha LGBT ?
2020-06-30 23:02:08
obi123: Brawo dla Istebnej!!Burmistrzyni niech zajmie się prawdziwymi problemami Cieszyna a nie głupotami.Bo narazie jej kadencja to dno.
2020-06-30 23:15:33
tom lem: ... przypomina to żądanie proboszcza, który sobie nie życzył, by inny ksiądz modlił się do Matki Boskiej o błogosławieństwo dla mieszkańców Cieszyna. To tylko jest możliwe w tym grajdole nad Olzą z powodów dla idiotów wiadomych.
2020-06-30 23:31:02
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Pani Burmistrzyni Cieszyna mamy wolność i demokrację i każdy może sobie stać z takim napisem jaki mu się podoba, o ile nie jest to obraźliwe. Proszę się wypowiadać w swoim własnym imieniu bo wielu mieszkańców Cieszyna głosowało za aktualnym prezydentem. O ile się nie mylę to Pani Łucja Michałek pochodzi z Cieszyna. Zatem nie ma żadnych podstaw do żądania jakichś wyimaginowanych przeprosin. Niech się Pani więcej nie kompromituje bo przyjdzie czas rozliczeń i wypomnę Pani jej własne błędy.
2020-06-30 23:35:15
pszeniczny: Pomysł aby wójta paradowała w stolicy z transparentem traktującym o LGTB wydaje się być interesujący i owszem, ale równie dobry byłby w rękach wójty transparent głoszący, iż Warszawa głosuje na kandydata miłego wójcie.Sam Cieszyn, w tak ważnej sprawie wydaje się wyborczo zbyt minimalistyczny.Czasami trzeba trzeba rozwinąć skrzydła.
2020-06-30 23:40:13
i67: Ten list to'' MASAKRA,, czyli >>>> na wiecu,, dublera,, w Płocku facet mający kartkę Płock głosuje na ,,dublera,, jest ok ????????? A facet mieszka w Warszawie ,tego samego dnia ten sam facet z kartką w Gąbinie >>> Gąbin głosuje na,, dublera,, . i wtedy dla tej pani wszystko jest cacy ?????
2020-06-30 23:57:08
i67: CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!! CIESZYN I CAŁY POWIAT NIEEEEEEEE GŁOSUJE NA DUBLERA !!!!!
2020-07-01 00:02:06
koscielny: The General Church of the New Jerusalem głosuje na Burmistrza Cieszyna!
2020-07-01 00:34:16
i67: PANICZKO Z RATUSZA cenzura skończyła się dawno , dawno temu , jutro na rynku mogę stać z banerem Cieszyn kocha MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI i co napisze pani oświadczenie że ,, Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie kochają ten marsz ,,????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
2020-07-01 01:03:28
kriskis: Do i67. Cenzura (był taki czas) się skończyła.... lecz niestety powróciła za jedynej słusznej i wspaniałej zmiany. Wyłączanie przez Marszałka w Sejmie mikrofonu osobom wypowiadającym niewygodne dla władzy zdania jest tego najlepszym przykładem....
2020-07-01 01:31:45
politykier: ... Praktyka stosowana już za czasów Stefcia Niesiołowskiego. Podobnie jak swego czasu Ryszard Makowski został usunięty z mediów publicznych za utwór "Platforma Cię kocha". Jak zauważył w jednej ze swych wypowiedzi Tomasz Jastrun: SBecja robiła to inteligentniej, chociażby w odniesieniu do rugowania z eteru utworu "Mniej niż zero" Lady Pank, na kanwie śmierci Stanisława Pyjasa. Wówczas cenzorzy wielokrotnie brali udział w głosowaniu i stopniowo rugowali utwór z listy... Nikt nawet się nie zorientował, że to z odgórnej inspiracji.
2020-07-01 06:43:59
jasper: Dla rownowagi, pani burmistrz Cieszyna moze przed druga tura wystawic napis - Istebna wybiera prezydenta Trzaskowskiego. I po problemie. Nadzieja, ze druga strona przyjmie to tak, jak oczekiwala tego po pani burmistrz Cieszyna. Przykre tylko jak bardzo PiSowi i jego prezesowi udalo sie podzielic Polakow. Chocby dlatego Polska potrzebuje kogos, kto zjednoczy Polakow i nie bedzie sial nienawisci.
2020-07-01 06:54:55
politykier: krzy-sio+jasper-Q, nic prostszego, rozpocznij od siebie i przestań SZCZUĆ! Zwłaszcza na tle wyznaniowym!
2020-07-01 07:29:14
jasper: - [ ] Jak widac wies Istebna nadal taka ciemna, zeby glosuje za klamstwem, chamstwem, zlodziejstwem, nepotyzmem, manipulacja, polprawdami... A wojtka z Istebnej chciala zablyszczec najwlasciwszym dla obecnej wladzy haselkiem. Byc moze to przyszla ministra propagandy ? Takich ludzi PiS potrzebuje. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie miala napisu Istebna tylko Cieszyn. Wstydzi sie za swoja wies, ktora powinna reprezentowac ?
2020-07-01 07:30:24
jasper: donus vel politykier nie piskaj !
2020-07-01 08:01:19
GusGus: jasper No coś w tym jest. Zauważ, że na zastępcę wójtka wybrała sobie osobę z Cieszyna a nie z Istebnej. Jakby w całej Trójwsi nie było nikogo godnego powierzenia mu obowiązków jej zastępcy. Teraz występuje z banerem wypowiadającym się za mieszkańców Cieszyna a nie Istebnej. Może faktycznie tej Istebnej nie lubi.
2020-07-01 08:43:53
nauczyciel: Jestem rodowitym cieszyniokiem i chciałem serdeczne podziękować i przesłać tym komentażem wyrazy uznania dla pani wójt z Istebnej za to, że miała odwagę zaprezentować preferencje wyborcze moje i wielu wielu innych cieszynioków. Niestety paniusia z ratusza swoimi poczynaniami coraz bardziej zaczyna dzielić cieszyniaków. Coraz więcej pojawia się negatywnych emocji i niepotrzebnych komentaży na linii katolik-ewangelik i ewangelik-katolik... Poprzedni burmistrzowie starali się pod tym względem łączyć a nie dzielić, a teraz mam wrażenie że dzieje się coś zupelnie innego. Gabryśka nie niszcz tego co było budowane latami i nie dziel cieszyniaków stając po jednej stronie... Do Sejmu za 3 lata i tak cie nie wybierzemy...
2020-07-01 08:49:50
labraks: Martwi mnie jak to społeczeństwo jest skłócone przez wojnę Pisowsko-Po-wską. Wylewacie jad na na kogoś jak popiera Pis a reszta jak ktoś stoi za PO. Dajecie się wplątać w ich grę. Z ogromnym żalem patrze jak rodzice skaczą do gardeł dzieciom i odwrotnie z względu na podziały polityczne. Z roku na rok nienawiść i zwady osiągają nowe poziomy. Spotkania z znajomymi w większości kończą się polityką i wykrzykiwaniem poglądów zamiast spokojnej rozmowy. Ludzie otwórzcie oczy bo się zagryziecie i nie wciągajcie się w te wojny, często wywoływane trolami. A co do sprawy Pani Wójt Istebnej może popierać kogo chce jej sprawa, ale jak już chce to robić publicznie to powinna pierw pomyśleć o swojej gminie co mogło się nie wszystkim spodobać. Oczywiście są mieszkańcy Cieszyna tacy jak ja i mają na takie rzeczy wyje... i są także tacy jak tutaj, którzy każde potknięcie włodarzy przerabiają na gów.. burze by jeszcze bardziej dolewać oliwy do ognia. Pani burmistrz prosi o nie wypowiadanie się za całą społeczność Cieszyna bo jest różnorodna ale przez jej partyjne powiązania chciała w dyplomatyczny sposób dziubnąć do przeciwnej partii zasłaniając się wolnością i różnorodnością co nie wyszło. Wypowiem się jeszcze do różnorodności religijnej i protestantach, o których tak ochoczo wypowiada się Pan pawel21_13. Tak jestem Ewangelikiem ale nie wierzącym i nie praktykującym z uwagi na bezsensowną i nie mająca jak dla mnie już żadnych wartości instytucje kościoła Katolickiego i Ewangelickiego bo wszystko poszło w złą stronę przez zarządzanie i kierunkowanie wiary, ale niech Pan Pamięta że każdą wiarę tworzą ludzie a szukając zgnilizny i nienawiści możemy znaleźć bardzo dużo przykładów po jednej i drugiej stronie. Sam znam katoli, którzy śmieją się i gardzą z ewangelików nie wiadomo za co i po co, a także lutrów, którzy wyśmiewają katoli, wyciągniętymi z dopy argumentami. Wkurza mnie nie możność wyrażania swoich poglądów, bo zawsze znajdzie się ktoś pełny jadu, który nie wypowie się w inteligenty sposób i wyrazi kulturalnie swoje poglądy tylko na siłę i po trupach przekazywał tylko swoje i oczywiście jedyne prawilne spostrzeżenie na świat. Ludzie obudźcie się z tej wojny polsko-polskiej bo jak, ktoś kiedyś powiedział, że skłóconym narodem łatwo się steruje. Zauważcie także że jad w komentarzach wylewają cały czas te same osobo, które karmią się waszą zwadą i aż żal patrzeć. Przepraszam za błędy jak jakieś popełniłem.
2020-07-01 09:12:28
jojestelagalicyjok: Gorolce odbiło albo se cosik golneła do kurażu. Kochany CIESZYNIE walnij się w pierś!!!, bo to jest efekt panującej ideologii PiS, która w CIESZYNIE miała swojego "klęcznika". Panie chroń Cieszyn od "ideologii" PiS-u. Panie; oświeć umysły tych Cieszynioków co zabłądzili , dodaj im mocy 12 lipca; CIESZYN GŁOSUJE NA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO.
2020-07-01 09:24:33
labraks: nauczyciel jesteś kolejną osobą, która w swojej wypowiedzi stawia paradoksy i nie rozumie treści oświadczenia, nie ważne kto go napisał i jakie ma poglądy ponieważ zostało napisane w sposób bezpartyjny aczkolwiek interes jest na ogół znany. Ciekawi mnie co by się stało gdyby zamiast tej tabliczki był napis Cieszyn głosuje na Trzaskowskiego z Panią burmistrz. Podejrzewam że komentarze takie same tylko nicki pozamieniane.
2020-07-01 09:27:08
Oj nie nie: Niestety widać niedobory w przylaczach kanalizacyjnych w gminie Istebna.
2020-07-01 09:37:41
Tustela: labraks w 100% się z Tobą zgadzam, a te drobne uszczypliwości pomiędzy Lutrami a Katolami to zawsze istniały, a mam już trochę wiosen za sobą,rzecz jasna w Księstwie Cieszyńskim, zgoła inaczej się sprawy mają dalej w Polsce,będąc w wojsku w latach 70-dziesiątych gdy nie poszedłem z wszystkimi na pasterkę i powiedziałem żem Luteranin to sprawdzali mi po beretem czy czasem nie mam rogów,więc lepiej religii do wyborów prezydenckich nie mieszać.
2020-07-01 10:57:59
tedan: 12lipca głosujemy na Rafała Trzaskowskiego po co się sprzeczać bądźmy ludźmi
2020-07-01 10:59:51
wranek: Cały Powiat Cieszyński głosuje na Trzaska. Mówi tak chłop z Gminy Dymbowca .
2020-07-01 11:24:53
wranek: @ politykier Pis wybrało 18% mieszkańców i wygrało tylko z pomocą Dondta I ma czelność mówić: Suweren nas wybrał więc możemy łamać Konstytucję i prawo , a 80 % narodu ma tylko klaskać i siedzieć cicho. Burmistrz Cieszyna też wybrał suweren i Pani Burmistrz Cieszyna ma prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich Cieszyniaków. Gdzie tu konsekwencja? Pisowcy Wg. Ciebie z Istebnej mogą, a Cieszyniacy nie mogą. Mają siedzieć cicho. Więc jak to jest?
2020-07-01 13:00:47
Żółtek: Pisiury won od Cieszyna...większość ludzi w tym mieście jest normalna i nie głosuje na tą marionetkę nawiedzonego kurdupla. Co do pani wójt, to po zdjęciu widać, że twarz nieskalana rozumem...
2020-07-01 13:48:12
gocha72: Jeśli mówią, że Andrzej Duda to długopis bo podpisuje wszystkie ustawy,ja pytam której nie powinien podpisać?- jeśli mówią, że +500, +300, 13,14,bon turystyczny itd to rozdawnictwo jest. Pytam!!!!!!???Dlaczego do nie dawna zazdrościliśmy ANGLIKOM czy NIEMCOM wysokich dodatków dla dzieci? A teraz macie tu, w swoim kraju, nie musicie wyjeżdżać. Już zapomniałeś drogi rodaku jak pracowałeś za 4 zł za godzinę już zapomniałeś szanowny emerycie - rencisto jak wychodziłeś z apteki nie wykupując leku. Już zapomniałeś mieszkańcu Śląska,drogi górniku jak rząd Tuska do ciebie strzelał, kiedy protestowałeś a ty szanowny nauczycielu zerknij na odcinki z przed lat przez 4 lata nie dostałeś ani grosza podwyżki. A ty drogi rolniku pamiętasz jak po powodzi zamiast pomocy od rządu PO usłyszałeś od Tuska ze wybrałeś sobie kiepskiego wójta i zostawili was samych ze stratami, a ty lekarzu porównaj sobie zarobki, Już nie pamiętacie jak sprzedawali wszystko jak się da?Nawet kolejkę Kasprowy, żeby ratować budżet, zapomnieliście jak zrabowali nasze pieniądze z OFE a Tusk cynicznie się śmiał ,teraz Trzaskowski deklaruje ze nie podpisze ustawy podnoszącej wiek emerytalny DEKLARUJE ŻE ZOSTAWI 500+ 13 Emeryturę obiecuje wszystko co się da by tylko ludzi ZMANIPULOWAĆ, CO CHCECIE TO WAM OBIECA BY TYLKO WYGRAĆ, A PO WYBORACH!!!!!!!!!!!! Zrobi i tak po swojemu wszystko. NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ. Ludzie jeśli jesteście patriotami i dla was jest ważny kraj Polska to będziecie głosować na odpowiedniego człowieka który zapewni w Polsce bezpieczeństwo, który stanie na straży naszego kraju ,który walczy o interesy Polski a nie Niemiec jak Trzaskowski, ważniejsze są dla niego interesy Niemiec niż POLSKI. Jeśli Trzaskowski by wygrał to możecie być pewni że zaleje nas uchodźcami, emigrantów będziemy mieć 1000 tysiące i wtedy będzie horror ,że dzieci kobiety będą bać wyjść na ulicę bo będą zamieszki, gwałty i przestępstwa. Czy takiej Polski chcemy czy takiej spokojnej jak teraz ?Mamy spokój ,wybierzmy sami 12 lipca żeby czasem kiedyś nikt nie żałował swojego głosu ja głosuje na ANDRZEJA DUDĘ .To jest prezydent odpowiedzialny dla wszystkich ludzi biednych ,bogatych a Trzaskowski dla biznesmenów i swoich pupili. Pozdrowionka dla tych wszystkich tych którzy myślą jak ja."
2020-07-01 14:13:35
Zet: No ale Wy z pisowskiej opcji, pomyślcie chwilę, fojtka z gróni występuje w takim szyldem, bo je jóm gańba skąd je i na kogo głosuje? czy chce se miejskiego i cysorskigo splendoru dołożyć, o co kurna chodzi, coś ni tak pod myckom? czy my na rynku mómy stoć z transparentem całe trómezi za Trzaskowskim żeby to zrozumiała?
2020-07-01 14:17:19
ciotka matylda: Dziwię się p.wót z Istebnej! Dlaczego nie posługuje się szyldem swojej gminy? Czy wstydzi się za strefę wolną od LGBT ?
2020-07-01 14:56:55
martawowrzeczka: Szanowna Pani Burmistrz, proponuję zająć się Cieszynem z serca a nie takimi bzdurami, nikt nikogo nie będzie przepraszał, Cieszyn głosuje na Dudę, czy to się Pani podoba czy nie. Głosuję ja, moi przyjaciele, moja rodzina, sąsiedzi, którzy mieszkamy tu od pokoleń. Dla otrzeźwienia proszę pojeździć u siebie autobusami miejskimi w godzinach szczytu i zobaczyć jak to trudne dla ludzi starszych i turystów, którzy nie mogą w kiosku kupić biletu – ale Pani tymi ludźmi się nie przejmuje jak rozumiem i ma to gdzieś. W którym jeszcze mieście nie można kupić biletów zwyczajnie w kiosku? Ile w tej sprawie było konsultacji w mieszkańcami? Może więc najpierw Pani PRZEPROSI ZA UTRUDNIANIE ŻYCIA CIESZYNIAKOM I ZAJMIE SIE PRACĄ NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI, KTÓREJ NIE JEST PANI SZEFEM, TYLKO POWINNA JEJ PANI SŁUŻYC Z RACJI OKAZANRGO PANI ZAUFANIA. Jak tak dalej pójdzie to Cieszyn z pewnością nie będzie głosował na Panią. Proszę darować sobie te wojenki. Mamy wolność słowa. Plakat każdy może mieć jaki chce. Niech Pani przeprosi, ze zajmuje się Pani nieistotnymi sprawami jako burmistrz, tylko dlatego, że nie podobają się Pani prywatnie. Nie jest Pani burmistrzem jakiejś partii tylko wszystkich Cieszyniaków i proszę tak się zachowywać. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
2020-07-01 15:14:47
Zet: do martawowrzeczka, nie można wszystkiego ze wszystkim pożenić, my tu zupełnie o czym innym mówimy, jestem cieszyniakiem i nie życzę sobie aby ktoś, szczególnie osoba funkcyjna z innej gminy zajmowała za mnie stanowisko, powtarzam to nie osoba z tłumu, ale Wójt obcej Gminy.
2020-07-01 15:22:23
martawowrzeczka: do zet: jest wolność słowa i każdy może mieć transparent jaki chce, poza tym Cieszynów jest kilka w Polsce więc luzuj gumę w gaciach:))))) nikt za ciebie nie zajął stanowiska, nikt na karcie za ciebie nie skreślał. Czy rozumiesz co to jest wolność słowa? Jak nie to odsyłam do konstytucji. To czy sobie czegoś życzysz czy nie nie ma znaczenia, liczy się litera prawa i wolność i podejrzewam, że gdyby było hasło "Cieszyn głosuje na Czaskowskiego" to być dzisiaj siedział cicho i sie nie oburzał.Życzyć to sobie możesz w kawiarni jak zamawiasz, ale w Polsce jest wolność i może czas byś ja uszanował. Luzuj gumę w gaciach, bo sa w Cieszynie wazniejsze sprawy do załatwienia.
2020-07-01 15:51:10
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Do Zet: Przeczytaj sobie co wcześniej napisałem. Pani Łucja Michałek niczego się nie wstydzi ani nie je jóm gańba skąd je i na kogo głosuje bo akurat pochodzi z Cieszyna. Dotarło?
2020-07-01 15:52:07
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Do Zet: Przeczytaj sobie co wcześniej napisałem. Pani Łucja Michałek niczego się nie wstydzi ani nie je jóm gańba skąd je i na kogo głosuje bo akurat pochodzi z Cieszyna. Dotarło, paniał?
2020-07-01 16:31:38
Zet: to czymu fójcino gminy nie stała z napisem "Istebna głosuje na Andrzeja Dudę"? Ludzie, nie czujecie obciachu?, pozostaje mi cytat z mądrości dobrego wojaka Szwejka. - 'Wiedziałem, że gadanie z nim na nic się zda. Przychodzą takie chwile w życiu człowieka, że jest wobec wszystkiego głuchy jak pień - tłumaczył Szwejk pytany, dlaczego nie próbował przekonać wachmistrza z Putimia, że nie jest rosyjskim szpiegiem". Pa
2020-07-01 17:12:42
Pogromca pogromców i cwaniaczków: czymu i czymu... A jakie to ma znaczenie? Skoro pochodzi z Cieszyna, jej rodzina jest z Cieszyna i znajomi też i popierają aktualnego prezydenta to mają prawo stać z takim napisem. Zgodzą się z nią także inni wyborcy. Przecież napis nie sugerował że wszyscy mieszkańcy Cieszyna głosują na Andrzeja Dudę. Ja akurat sobie nie życzę aby Pani Staszkiewicz żądała jakichś przeprosin. "Jako burmistrz oczekuję od pani wójt przeprosin mieszkańców Cieszyna". Gdyby wszyscy w Cieszynie popierali Trzaskowskiego to wówczas mogłaby sobie żądać przeprosin ale tak nie jest. Czyli przepraszając mieszkańców Cieszyna miałaby też przepraszać 31,78% głosujących na Andrzeja Dudę czy jak? Kiedy Cieszyn odwiedzała Pani Kidawa to nasza burmistrz Staszkiewicz ochoczo z nią paradowała po ulicach miasta z garstką, dosłownie garstką osób. A my pamiętamy jak Kidawa gratulowała tym co obrażali w Pucku Andrzeja Dudę. Na wiecach i podczas innych wizyt kandydatów ludzie stali z różnymi transparentami i nikt tego nie weryfikował i nikt nie wysuwał podobnych żądań.
2020-07-01 17:45:43
martawowrzeczka: do zet: jesli zostało zlamane prawo lub naruszone czyjes dobra osobiste to jako wzorowy obywatel zgłos to odpowiednim organom. cytat o szwejku spóbuj zrozumiec sam, bo ciebie sie tyczy - gdyby hasło brzmiało " głosuje na czaskowskiego" to byś tu nie lamentował - czy możesz potwierdzić skoros taki akuratny
2020-07-01 18:02:11
Zet: do martawowrzeczka: (...)gdyby hasło brzmiało " głosuje na czaskowskiego" to byś tu nie lamentował(...), my dyskutujemy o faktach, a nie przypuszczeniach, oraz kandydat ma inne nazwisko. To już mój ostatni wpis, widać się nie dogadamy.
2020-07-01 18:07:01
Zet: Pogromca pogromców i cwaniaczków, cześć, nie dogadamy się.
2020-07-01 19:14:45
vis: A jak nie przeprosi? To co dalej wymyśli gosposia? Mam nadzieję że ma na tyle odwagi żeby wyjść poza fb , pójść za ciosem i potwierdzić swoją klasę
2020-07-01 19:45:45
krzysztof.mm: zet - pytasz czy nie czują obciachu? czują doskonale, to wszak w sensie ścisłym o b c i a c h o w y ludek, ale nie spodziewaj się po elektoracie o b c i a c h o w e j ekipy złodziei i oszustów odruchów uczciwości i przyzwoitości - rozjuszonemu w ekstazie nerwowej pisiactwu przypomnę, że ich o b c i a c h o w y burmistrz przegrał sromotnie cieszyńskie wybory i bardzo mi przykro, ale już do cieszyńskiego ratusza n i e wróci
2020-07-01 19:52:28
krzysztof.mm: marta wowrzeczka - argumentacja gdybaniem to jest poziom przedszkolaków, to po pierwsze, a co do wolności słowa i transparentów - nikt nie zabrania Łucji Michałek robić z siebie pajaca, ale też nikt nie zabrania nikomu, w szczególności cieszyńskiej burmistrzyni, tego pajaca nazwać po imieniu
2020-07-01 21:39:54
ekonom: żaden wójt nie powinien być statywem dla plakatu wyborczego
2020-07-01 22:19:56
martawowrzeczka: do krzysztof.mm - wiadomo jak to u lewaków - jak nie ma argumentów to inwektywa - a może to ty jesteś pajacem i nadajesz z przedszkola? kto to wie? bo że jesteś człekiem bez kultury to potwierdzasz sam swoim postem, bez odbioru
2020-07-01 22:28:42
martawowrzeczka: do krzysztof.mm - kiedy burmistrz nazwała Panią Łucję pajacem? zacytuj. Gotuje ci sie w głowie z nienawiści co???? Pewnie zycie osobiste sie nie układa i trzeba gdzieś dać upust? no ale miałeś tez akcent komiczny, który mnie rozbawił i za to masz u mnie jedyny punkt - mianowicie za "w szczególności cieszyńskiej burmistrzyni":)))) a co ona? skąd ta szczególność jej dotycząca? stoi ponad innymi? bo mi się wydaje, ze jest po prostu urzednikiem, który ma służyć mieszkańcom Cieszyna
2020-07-01 22:35:21
miriam11: Gocha72 PIS ( czytaj państwo) NIEMA SWOICH PIENIĘDZY, to są moje twoje nasze pieniądze. Więc ONI nic ci nie mogą dać. Ty masz zarabiać a nie dostawać. Polak nie dorósł i nie dorośnie do takiej dystrybucji pieniądza. Anglicy znienawidzili między innymi polaków za wydojenie ich kasy socjalnej. Anglikowi nie przychodzi do głowy wyciać ręki po darmoche jak nie jest w potrzebie. Z nam polaka który zamienił dom o 100m dalej aby dzieci miały darmowy dowóz do szkoły. U Niemca inna nacja bije rekordy 5-7 dzieci i nikt nie pracuje. nieroby z pokolenia na pokolenie. A u nas co? Grarzynka z Chalynom nie pójdzie do roboty bo pis da do rączki. A przedłużenie opieki nad dzieciami w nieskończoność toż to chore i ZA MOJE pieniądze, a górnicy 100% szychty ZA MOJE itd.itp. Jakto padoł mój starzik GUPI TYN CO DOWO JESZCZE GŁUPSZY TYN CO NIE BIERE. Czy aby napewno???
2020-07-02 06:47:39
labraks: martawowrzeczka tak jak mówisz Pani burmistrz Cieszyna jest urzędnikiem, który ma reprezentować i służyć mieszkańcom Cieszyna, tak samo jak Pani Wójt ma robić to samo z swoją gminą, której służy. Dlatego włodarz w pierwszej kolejności i w takim wydarzeniu powinien reprezentować swoich mieszkańców z swojego podwórka i cała ta afera nie miałaby miejsca. Rozumiem więc część ludzi, którzy mogli się źle poczuć że Pani Łucja zamiast stać dumnie z tabliczką z swoją gminą, która reprezentuje woli wybrać inne miasto, które ma swojego reprezentanta. Taka sama afera wynikłaby jakby prezydent Polski trzymał tabliczkę ,,Czesi głosują za ( dyrektywy unijne, poglądy polityczne, wyznanie),,.
2020-07-02 07:17:39
labraks: Gocha 72 Kiedyś za tych złych czasów zarabiałem 3.2 tys i żyłem na na prawdę wydawało mi się dobrym poziomie. Wypłata poszła trochę do góry ale za wspaniałych rządów pierw platformy, która wprowadziła 24 nowe podatki i podwyżki innych po czym weszła dobra zmiana, która dorzuciła kolejne 32 i rzuciła nie współmierne temu wszystkiemu pakiety socjalne. Gdzie jak masz dzieci jesteś emerytem to masz szanse zostać trochę mniej ograbiony a jak pracujesz i zabierają ci na start 1/3 wypłaty, po czym w sklepach usługach zabierają ci 23 %, tankujesz auto (akcyza i inne opłaty paliwowe), które kupiłeś za własne pieniądze( podatek 2%) a reszte jakoś uskubanych oszczędności dajesz do banku na lokatę i nawet tam ci zabierają podatek od wypracowanego zysku to cie przysłowiowy chu... strzela nie mówiąc już o posiadaczach oszczędności w akcjach spółek, którzy przy sprzedawaniu akcji płacą 20% podatek. Nawet przy śmierci twoje dzieci muszą zapłacić państwu podatek za spadek do którego budowaniu państwo w żaden sposób ci nie pomogło. Gadanie jak to rząd jest wspaniały ile to nie daje pokazuje jak małą świadomość podatkową mają Polacy i jak są rolowani na każdym kroku a ludzie jeszcze są uśmiechnięci i myślą że w końcu trafili na wspaniałe uczciwe prawe i sprawiedliwe rządy. 2 razy więcej w kieszeni miałby każdy PRACUJĄCY polak jeżeli przestali by grabić nas z ciężko zapracowanych pieniędzy. Obudzą się ludzie jak za te wasze 500+ będzie można kupić tylko chusteczki do otarcia łez ( największa inflacja w europie na dany moment) Emeryci z swoja 13 która podzielona przez 12 miesięcy nie jest nawet 82 zł czyli mniej niż planowana rewaloryzacja, która została wstrzymana będą mogli sobie kupić paczkę pampersów. Ceny rosną w zastraszającym tempie a ludzie jak te owieczki błądzą i w zależności który pasterz coś rzuci tam idą nie myśląc o konsekwencjach ponieważ te będą miały długofalowy efekt.
2020-07-02 10:58:29
tom lem: ...niektórzy to potrafią nabredzić i pożenić wybory prezydenta kraju z wyborami włodarza miasta. Mądrale zapomniały, że do wyborów prezydenta kraju uprawniony jest każdy obywatel, nieważne jakie stanowisko zajmuje, jakie są jego poglądy i kogo reprezentuje. Obecnie można wybierać pomiędzy dwoma kandydatami lub zignorować termin wyborów. Najwyraźniej burmistra Cieszyna będzie głosowała za inną kandydaturą niż jest promowana na opisanym transparencie. Proponuję by zaprezentowała swoje preferencje z transparentem popierającym czaskowskiego na cieszyńskim rynku, jednocześnie pompując poparcie dla swojego protegowanego. Wszak w dziedzinie pompowania ma już kobieta doświadczenie ;-))
2020-07-02 13:36:32
krzysztof.mm: @martawawrzeczka: nie wiem, czy pani z lewaków czy z prawaków, ale po paru pani postach domyślam się, że z fanatycznych c i e m n i a k ó w - jak nie ma argumentów to inwektywa, tak pajac za pajacem się wstawia - bóg zapłać za uwagę i z panem bogiem
2020-07-02 13:54:02
tom lem: ...ten wyżej to ani prawak ani lewak, tylko buraków +- ;-))
2020-07-02 14:12:47
tom lem: ... na marginesie, Pani Burmistrz powinna zgłosić ten incydent z afiszem na policję ( zapewniam, ma w tej kwestii doświadczenie) że zamiast organu urzędu, "KTOŚ" ma czelność łamać prawo, w czasie kampanii wyborczej, na terenie gminy oddalonej o 13 km od jej jurysdykcji;-)
2020-07-02 17:23:53
jasper: tom lem, nie zabieraj glosu w sprawie, ktorej nie ogarniasz. Pani wojtka z Istebnej jako PRACOWNIK URZEDOWY tej gminy moralnie i z czystej przyzwoitosci nie powinna byla wypowiadac sie w imieniu innego miasta. Byloby ok gdyby napisala zamiast Cieszyn - Istebna. Rozumiem, ze przyzwoitosc, moralnosc to slowa nie do ogarniecia przez zwolennikow PiS. Ale to juz wiemy!
2020-07-02 17:38:02
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Tak w ogóle z tego co widać na zdjęciu nigdzie nie pisze: "Jestem Wójtem Istebnej. Cieszyn głosuję na Andrzeja Dudę". Kto zna ten skojarzy a kto nie zna to nie wie kim ta Pani jest. Na rynek w Skoczowie mogła sobie przyjść prywatnie z takim napisem a nie jako reprezentantka swojej gminy. Mamy demokrację, więc może sobie stać z takim napisem, tym bardziej że jak napisałem pochodzi z Cieszyna i nikogo nie obraża. Niech raczej Pani Staszkiewicz teraz przeprosi za rozdmuchanie całej sprawy i dzielenie społeczeństwa.
2020-07-02 18:06:23
Zet: do pogromcy: "(...)tym bardziej że jak napisałem pochodzi z Cieszyna(...)" - aż prosi się o parafrazę tekstu generała z filmu C.K. Dezerterzy "Nie powtarzaj tego publicznie, bo to reszcie cieszynioków nie przynosi zaszczytu"
2020-07-02 18:19:25
krzysztof.mm: obłuda, zakłamanie, hipokryzja, chamstwo, głupota - te wszystkie klasyczne przymioty pisiactwa widoczne jak na dłoni na tym jednym forum
2020-07-02 18:50:09
tom lem: jasper-Q, czyżbyś został specjalistą od moralności i przyzwoitości w czasie ogólnopolskich wyborów prezydenta i ty to wszystko "ogarniasz", własnymi ramionami bo o głowie chyba nie myślisz:-))
2020-07-02 18:52:30
tom lem: ....krzysio +- wypluł jak zwykle wszystkie przymioty, jakie mu są znane ;-))
2020-07-02 19:05:27
martawowrzeczka: do krzysztof.mm - siedzi sobie tu anonimowo krzysio i bohatersko wszystkich obraża (żeby to jeszcze robił z finezją lub chociażby elokwencją, ale nie... robi to na medal z buraka). Krzysio, mama nie byłaby z ciebie dumna, oj nie..... jesteś po prostu smutną osobą, którą wypełnia żółć - szkoda życia chłopie - zrób cos z tym, zrób coś fajnego, pozytecznego, no bo jak mówią ci uduchowieni: dla każdego jest nadzieja, dla ciebie krzysiu też, nie bój się iść w jasną stronę:))
2020-07-02 20:34:58
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Pani Wowrzeczko nikt nie jest anonimowy w sieci. Ten typ już został rozpracowany, akurat znajomy naszej burmistrzyni, zawistny jak to mówił książę Bogumił w Potopie "Piełgasiewicz z Psiej Wólki" (czyt. Ogrodzonej). Tym bardziej nie ma co wcinać się w dyskusję bo ani ten farfocel z Istebnej ani z Cieszyna (na szczęście). O tak, najlepiej siebie podsumował "obłuda, zakłamanie, hipokryzja, chamstwo, głupota". A wydawało się że intlygent z wyższym (chyba ego).
2020-07-02 23:15:46
kemot: szanowna pani marto przede wszystkim nie Czaskowskiego tylko Trzaskowskiego, a po drugie to zastanawiam się czy gdyby napis głosił Cieszyn nie lubi Dudy to dalej by się pani rozpisywała o wolności słowa, wydaje mi się że nie, a do pani burmistrz miała by pani pretensje dlaczego nie reaguje, jeżeli by nie zareagowała
2020-07-03 12:52:12
Pogromca pogromców i cwaniaczków: kemot no właśnie napis nikogo nie obrażał wiec sobie gdybaj.
2020-07-03 20:30:41
martawowrzeczka: do kemot- nie nie miałam bym do nikogo pretensji, zawsze byłam , jestem i będe za wolnościa słowa a od pani burmistrz oczekuję zajmowania się waznymi sprawami Cieszyna ( np. cieszynska komunikacja, bo jest gorzej niz w trzecim swiecie), a nie takimi głupotami, które oczywiście rozumiem - mają byc trampolinką do startowania na posłankę PO. Mam nadzieję, że dostrzega Pan też subtelną róznicę, między tekstami, że ktoś "głosuje" i ktoś "nie lubi" - to nie sa odekwatne przykłady jak dla mnie (mozna nawet kogoś nie lubić i na niego głosowac, albo lubić i nie głosować). W takim wypadku także nie oczekiwałabym żadnej reakcji od pani burmistrz, rozumiem, ze wtedy - gdyby było "nie lubi" słałaby list pochwalny? Bo burmistrz Cieszyna nie jest apolityczna. Ja się nie rozpisuję o wolności słowa, ja o niej piszę po prostu. i zawsze będę. Wiem jak się pisze nazwisko Rafała. Pozdrawiam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: