Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uważajcie w wakacje: interaktywna mapa

Publikowana w ubiegłe (2019) wakacje mapa spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też policja zdecydowała się na kontynuację tego projektu i tego lata.

Każdego dnia, przez okres wakacji mundurowi w sieci prezentować będą mapę z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. - Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje KGP
Pojawiła się także nowa funkcjonalność mapy, teraz jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

- Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze - podkreślają przedstawiciele KGP.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-30 22:31:52
Szantrapa: Ale sukces, przyjedzie Moraw i krzyknie, 100 000 elektrycznych aut, 250 000 elektrycznych aut, a co tam milion elektrycznych aut i za każdym razem tępaki, nieuki i wieśniaki będą klaskać.
2020-06-30 22:33:14
Szantrapa: Sorry, to nie tu miałam napisać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: