Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: strategia elektromobilności już jest

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej Cieszynie radni przyjęli uchwałę „Strategia elektromobilności miasta Cieszyna w latach 2020-2030”. Uchwała jest wynikiem prac specjalistów i konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta i przedsiębiorcami które odbywały się przez kilka ostatnich miesięcy.

Uchwała „Strategia elektromobilności” to zbiór zasad, analiz i planów, które mają uczynić miasto bardziej ekologicznym - Projekt Strategii został opracowany w celu ograniczenia na obszarze miasta Cieszyna emisji zanieczyszczeń w tym CO2 , pochodzącej z publicznego i prywatnego transportu samochodowego. Wyniki przeprowadzonych analiz w zestawieniu z rezultatami badań ankietowych i spotkań z interesariuszami pozwoliły wskazać działania niezbędne do osiągniecia założonego ograniczenia emisji zanieczyszczeń – wyjaśniano ideę przedsięwzięcia.

 Co w związku z wprowadzeniem „strategii elektromobilności” planowane jest w Cieszynie? Przede wszystkim ma dojść do wymiany taboru autobusowego komunikacji miejskiej na autobusy elektryczne i hybrydowe, wybudowana ma zostać infrastruktura ładowania autobusów elektrycznych i hybrydowych (stworzenie miejsc ładowania, wraz z przyłączami), stworzone zostanie centrum energetyczne dla transportu komunalnego w mieście. W związku z tym powstaną również miejsca ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych dostępne dla każdego, a ruch samochodowy i parkingi w centrum zostaną zreorganizowane. Więcej informacji na temat strategii i sama strategia dostępne są tutaj.

Skąd jednak na to wszystko pieniądze? 6 listopada 2019 roku została podpisana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowa o dofinansowanie w formie dotacji wspomnianych działań. Miasto starało się o dotację od początku 2019 roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-30 20:29:37
Pepíík: Aby to nebylo jako s dronama nad rynkem nebo s tesinskou tramvaji.
2020-06-30 22:33:36
Szantrapa: Ale sukces, przyjedzie Moraw i krzyknie, 100 000 elektrycznych aut, 250 000 elektrycznych aut, a co tam milion elektrycznych aut i za każdym razem tępaki, nieuki i wieśniaki będą klaskać.
2020-07-01 12:47:15
stefanbbn: elektromobilnosc to jeden z filarow ograniczenia CO2,tym samym Cieszynskie wreszcie wzielo sie do przebudowy naszego regionu na region ekologi, region odnawialnych energi.Niemcy opublikowaly energetyczne dane z pierwszego kwartalu 2020 i dzieki naturalnie tez pogodzie udzial energi odnawialnej ( wiatr,slonce, woda) wyniosl 60%.Przebudowe calej energetyki rozpoczeli okolo 20 lat temu, olbrzymie inwestycje energetyczne sa w toku np.linie przesylowe z polnocy ( wiatraki nad morzem polnocnym i Baltykiem-najbardziej wydajne ze wzgledu na staly wiatr) na poludnie gdzie jest olbrzymia czesc przemyslu i olbrzymie zapotrzebowanie na energie.Polska widzi to sceptycznie ale przebudowa energetyczna to takze ekonomia a na razie jesz zapotrzebowanie na taka energie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: