Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice balowały

Dwa dni trwała zabawa w Zebrzydowicach. W sobotę odbyły się tradycyjne Wianki a na deser, w niedzielę zaśpiewała Anna Wyszkoni. W trakcie niezwykle upalnego weekendu w Zebrzydowicach w sobotę i niedzielę bawiły się tłumy. A Ci, którym było za gorąco, zażywali kąpieli na Ośrodku Sportów Wodnych na Młyńszczoku.

Początek lipca w gminie Zebrzydowice to tradycyjne Wianki, na które tłumnie przybywają mieszkańcy okolicznych miejscowości  Wiankom przypisuje się magiczne znaczenie, wierząc w ich moc zapewniania urodzaju. Były też one symbolem dziewictwa. Dziewczyna, która puszczała na wodę wianek, liczyła na to, że wyłowi go właśnie ten... sercu najbliższy. – Tradycja wianków mówi, że jeżeli wianek dopłynie do brzegu, to panna do roku wyjdzie za mąż – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Guz. Jak co roku bawiono się do rana, a pokaz sztucznych ogni wzbudził zachwyt zgromadzonej publiczności.

Niedziela miała bardziej rodzinny charakter, już po raz dwunasty młodzi wokaliści rywalizowali w Konkursie Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla Wszystkich” ( szczegółowe wyniki na stronie gok.zebrzydowice.pl). zaś popołudnie należało z kolei do grupy LOKOMOTYWA, która raczyła zgromadzoną publiczność największymi przebojami i hitami lat 60-tych i 70-tych.

Punktem kulminacyjnych dwudniowego „balowania” był, jak mówiła sama wokalistka Anna Wyszkoni, magiczny koncert na zebrzydowickim amfiteatrze -  W niewielkim, ale pięknym amfiteatrze w Zebrzydowicach było dziś (w niedzielę 05.07.2015 – przyp,red) naprawdę magicznie. Cenię sobie koncerty biletowane, a biletowany koncert w plenerze to dziś rzadkość. Tym bardziej się cieszę, że było Was tak dużo i tak pięknie mnie przyjęliście. Zebrzydowice, dziękuję po stokroć! – napisała zaraz po koncercie na swoim profilu FB gwiazda muzyki pop.

(ox.pl)

Zobacz zdjęcia:

Zobacz wideo:

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: