Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Startują Wakacyjne Kadry!

To już 10. edycja imprezy, podczas której kinomani ze Śląska Cieszyńskiego mogą obejrzeć najciekawsze filmy, które zyskały uznanie nie tylko widzów, ale i najważniejszych festiwali, miłośnicy X Muzy mogą spotkać się z twórcami, uczestniczyć w warsztatach, dyskusjach czy spektaklach. Wakacyjne Kadry startują już jutro (8 lipca br.)!

Wakacyjne Kadry to cieszyński festiwal filmowy w ramach Festiwalu Kręgi Sztuki. Od 10 lat przybliża widzom najciekawsze produkcje, które pojawiły się na festiwalach tj. Berlinale, kino mniej znane, jak kino chińskie. Wakacyjne Kadry to również przedpremiery, kino dla dzieci, nowe kino polskie i kino dokumentalne.

Co zobaczymy w tym roku? - Pokażemy nominowane do Oscara "Joannę" Anety Kopacz i "Naszą klątwę" Tomasza Śliwińskiego, nagrodzone w Locarno "15 stron świata" Zuzanny Solakiewicz czy docenioną w Pradze, Monachium i w Krakowie "Królową ciszy" Agnieszki Zwiefki – informują organizatorzy.

Będzie również okazja, by obejrzeć nagrodzone na Berlinale dzieła: - W naszym przeglądzie chcemy przyjrzeć się tym z nich, którzy na miano twórcy klasycznego dopiero pracują, ale już zapisali się w podręcznikach historii kina. Dlatego też podczas 10. edycji festiwalu Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki można będzie zobaczyć obrazy nagradzane na Berlinale w ciągu ostatniej dekady, jak "Taxi-Teheran" Jafara Panahiego, "Czarny węgiel, kruchy lód" Yi'nan Diao, "Cezar musi umrzeć" braci Tavianich, "Miód" Semiha Kaplanoğlu czy "Grbavicę" Jasmili Žbanić – zapowiadają organizatorzy festiwalu.

Prócz tego widzowie mogą spodziewać się również najciekawszych filmów dokumentalnych, telewizyjnych, retrospektywy Artura Barcisia, do Cieszyna zawitają reżyserzy: Marcin Fischer, Małgorzata Brama czy Agnieszka Zwiefka. Będą koncerty, spektakle, wystawy i warsztaty.

Bogaty program Wakacyjnych Kadrów przeczytać można TUTAJ

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.


vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: