Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zawyją syreny - upamiętnią powstańców

Syreny alarmowe zostaną włączone 1 sierpnia na terenie całej Polski. Ma to upamiętnić Powstańców Warszawskich.

W poniedziałek 1 sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godz. 17.00, kiedy przed laty godziną „W” rozpoczęto powstanie zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności – informuje Urząd Wojewódzki w Katowicach.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

– W tym roku mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Test tradycyjnie przeprowadzamy 1 sierpnia, aby sprawdzić działanie systemu i symbolicznie uczcić pamięć Powstańców Warszawskich – podkreśla wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego na terenie województwa śląskiego procedurę alarmowania uruchamiać będą poszczególne jednostki samorządu terytorialnego zależnie od sposobu organizacji systemu w danej lokalizacji.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-30 18:43:00
Vito: Powiedz patryku/anty za których rządów Dzień Niepodleglosci zamieniono w uliczne burdy, pełne prowokatorów? Odpowiedz sobie a później prowadz swoje dywagacje historyczne.
2022-07-30 20:42:52
AntyklerForte+: przypomnę tobie, pisi viciu z pisim móżdżkiem - jak chodzi o prowokatorów i zwyczajnych bandytów opłacanych przez władzę, to za rządów PiS takie przypadki się zaczęły pojawiać na dużą skalę
2022-07-30 20:44:22
AntyklerForte+: listopad 2020: "Około 3,5 tysiąca policjantów zabezpieczało wczorajszy protest Strajku Kobiet w Warszawie: oznaczać to może, że jeden funkcjonariusz przypadał na dwóch, maksymalnie trzech uczestników demonstracji. W akcji brali udział policjanci Biura Operacji Antyterrorystycznych - to funkcjonariusze, którzy działali w tłumie protestujących po cywilnemu, używając pałek teleskopowych. Brutalność działań policji wzbudziła ogromne kontrowersje." Na publikowanych w mediach społecznościowych nagraniach wideo widać np., jak funkcjonariusz po cywilnemu bije pałką teleskopową idących spokojnie demonstrantów, jak kordon policji używa gazu pieprzowego wobec spokojnie stojących ludzi albo funkcjonariusz używa gazu wobec posłanki pokazującej poselską legitymację.
2022-07-30 20:46:15
AntyklerForte+: W policyjnej akcji brało udział około 3,5 tysiąca funkcjonariuszy, co może oznaczać, że jeden funkcjonariusz przypadał na maksymalnie trzech manifestantów. W działaniach uczestniczyli również policjanci Biura Operacji Antyterrorystycznych: to oni pojawili się w tłumie protestujących po cywilnemu, używając pałek teleskopowych. Z informacji naszego reportera wynika, że chodzi o mniej więcej 60 policjantów. Tajniacy przemieszczali się w grupach demonstrantów, a ich zadaniem - przynajmniej w założeniach - było wyłapywanie ludzi prowokujących starcia i atakujących funkcjonariuszy i uczestników marszu. Podobne działania prowadzone były również podczas poprzedniego wielkiego protestu Strajku Kobiet w Warszawie - tyle że wtedy działania tajniaków skupiały się na ochronie uczestników protestu atakowanych przez kibolskie bojówki. Teraz antyterroryści działali tylko wewnątrz marszu, którego nikt nie atakował.
2022-07-30 20:48:18
AntyklerForte+: listopad 2020: Wyrok 10 miesięcy bezwzględnego więzienia usłyszał 37-letni Piotr K., który był oskarżony o to, że podczas ostatniego Marszu Niepodległości podpalił racą mieszkanie w al. 3 Maja w Warszawie. Mężczyzna został również zobowiązany do pokrycia kosztów sądowych oraz szkód powstałych po incydencie, którego dopuścił się 11 listopada 2020.
2022-07-30 20:52:18
AntyklerForte+: PiS od dawna hodował kibolskie bojówki, a po przejęciu władzy hojną ręką sponsorował tak kiboli, jak i naziolską bandyterkę - a podporządkowane władzy milicję i NEO-ZOMO wykorzystuje bezwzględnie i brutalnie do zwalczania społecznych protestów i opozycji, metody dokładnie jak za komuny
2022-07-30 20:54:20
AntyklerForte+: a o tym jak władza PiS potraktowała jedną z ostatnich żyjących uczestniczek Powstania Warszawskiego słyszała i widziała to cała Polska - no prawie cała, bo jak widać za wyjątkiem szczurzych nor w homofobicznych wiochach
2022-07-30 21:01:23
AntyklerForte+: rok 2018: "91-letnia weteranka Powstania Warszawskiego nie została wpuszczona do niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. - Po całym tym zamieszaniu mam teraz jeszcze telefony i zarzuty, że niby jestem w PO. A chciałam tylko wesprzeć matki tych chorych dzieci - mówiła Traczyk-Stawska. Weteranka podkreśliła, że przez blisko 30 lat pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi. - Uczyłam ich i miałam bardzo dobry kontakt z rodzicami. Teraz po prostu czułam, że muszę stanąć w ich obronie. Poseł PO Marcin Święcicki ponownie złożył pismo z prośbą o zgodę na wejście uczestniczki Powstania Warszawskiego do Sejmu. Otrzymał ponownie odpowiedź odmowną."
2022-07-30 22:13:55
czesiohill: Czyżbyś Pawełku był narodowo-katolickim Polusem? Bo tak ze śliny można by wnioskować. No to szykuj się do marszu, bo wódz wzywa, a sędzia Minusowy składa apelację.
2022-07-30 22:54:11
Vito: Paulus, musisz zrozumieć że jeśli jakkolwiek skrytykujesz lewactwo to od razu nazwa Cie pisowcem. Oni politycznie żyją w binarnym świecie. Widzą tylko "my" i "oni". Choć ciekawostka jest ze płci rozróżniają 15. No ale cóż poczniesz, trza ich tolerować.
2022-07-31 07:32:23
oxjas1: A tymczasem czytamy ( PiS w pigulce) - „ prokurator, który biegał nago po Świdnicy okazalo się, że posadę wychodził sobie u ministra Michała Dworczyka. Nominację prokuratorską dostał od Ziobry w 2016 r., parę miesięcy po tym, jak napisał prośbe o protekcję do Dworczyka. Pośrednikiem był zaufany człowiek Dworczyka, który ma wyroki m.in. za podrabianie rachunków i okradanie szkoły, której był dyrektorem. Ekshibicjonista poprosił złodzieja o protekcję u polityka, żeby zostać prokuratorem i ścigać przestępców.” To sie dzieje naprawdę !! , bez wzgledu czy syreny zawyja czy nie.
2022-07-31 17:48:37
Oko: Cześć i chwała Bohaterom!
2022-07-31 21:27:08
AntyklerForte+: rok 2018: "91-letnia weteranka Powstania Warszawskiego nie została wpuszczona do niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. - "Po całym tym zamieszaniu mam teraz jeszcze telefony i zarzuty, że niby jestem w PO. A chciałam tylko wesprzeć matki tych chorych dzieci" - mówiła Traczyk-Stawska. Weteranka podkreśliła, że przez blisko 30 lat pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi. "Uczyłam ich i miałam bardzo dobry kontakt z rodzicami. Teraz po prostu czułam, że muszę stanąć w ich obronie". Poseł PO Marcin Święcicki ponownie złożył pismo z prośbą o zgodę na wejście uczestniczki Powstania Warszawskiego do Sejmu. Otrzymał ponownie odpowiedź odmowną."
2022-07-31 21:31:31
krzysztof  mm: dzisiejsza władza zamiast bohaterów przy pomocy łapówek, stanowisk i lewych premii hoduje lojalne i tępe miernoty klasy BMW
2022-07-31 21:46:40
oxjas1: Trzy organizacje Bakiewicza dostaly od rzadu PiS 5 mln w dwa lata. Z Funduszu Patriotycznego, NIW i KPRM. W 2021 Muzeum Powstania Warszawskiego nie otrzymalo dotacji z Funduszu Patriotycznego. Za to przelewy poszly do Stowarzyszen „Marsz Niepodległości” i „Straż Narodowa”. Brak slow !!
2022-08-01 07:57:29
św. Patryk.: kiedy taki zdeklarowany naziol oczko pisze o bohaterach, to nie wiadomo czy się śmiać, płakać czy uciekać - póki co cieszymy się, że nie napisał przez "ch", tak trzymać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: