Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Deszczu dużo – interwencji niewiele

  Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych odwołano zaplanowany na dziś korowód w Istebnej. Według danych IMGW na Błatniej w ciągu ostatnich sześciu godzin, spadły 53 litry wody na metr kw.  

Cieszyńska straż pożarna informuje, że pomimo ulewnego deszczu, interwencji do tej pory było niewiele. Dwa zatkane przepusty, zalany teren jednej z posesji i dwa powalone drzewa w Hażlachu.
 
Z danych IMGW wynika, że poziom ostrzegawczy przekroczyła Biała Wisełka w Wiśle Czarnem. Aktualny stan wody wynosi 97 cm. O siedem cm ponad poziom ostrzegawczy. Stan alarmowy to 110 cm.
 
Wisła w Wiśle ma 148 cm głębokości. O dwa cm mniej, niż wynosi poziom ostrzegawczy. Do alarmowego brakuje jeszcze 32 cm. W Ustroniu-Obłaźcu Wisła ma poziom 202 cm, o 22 cm więcej, niż wynosi stan ostrzegawczy. Do alarmowego zostało jeszcze 28 cm.
 
W Górkach Wielkich Brennica osiągnęła poziom 211 cm. 220 cm wynosi stan ostrzegawczy, a 260 cm - alarmowy.
 
Według danych IMGW na razie wszystkie rzeki mają trend rosnący. Wody w rzekach przybywa. Instytut wydał ostrzeżenie przed dalszymi opadami o charakterze umiarkowanym i silnym. Do godziny 20.00 lokalnie może spaść od 20 do 40 litrów deszczu na metr kw.
 
Natomiast Łowcy Burz Podbeskidzie poinformowali na swoim profilu w mediach społecznościowych, że jak do tej pory opady w naszym regionie są zdecydowanie słabsze, niż zakładały to prognozy.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: