Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zatrzymani grafficiarze

Malowali sprayem odnowioną elewację budynku w Cieszynie. Wpadli na „gorącym” uczynku. Jednemu ze sprawcy grozi do siedmiu i pół roku więzienia.

Dwóch mężczyzn „wpadło”, kiedy w nocy z wtorku na środę kryminalni z cieszyńskiej komendy patrolowali miasto.

- Po godzinie 1 zauważyli nerwowo rozglądającego się 29-letniego mężczyznę. Na widok zbliżających się osób zaczął gwizdać i klaskać. Policjanci podejrzewali, że próbuje kogoś ostrzec. 29-latek, w momencie, gdy się zorientował, że jest obserwowany przez policjanta, próbował uciec, ale szybko został obezwładniony. Mężczyzna w trakcie zatrzymania krzyczał, żeby ostrzec swojego kolegę, ale na nic się to zdało. Kryminalni widzieli jak jego kolega – rówieśnik niszczy niedawno odnowioną elewację budynku, malując ją farbą – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Na widok zbliżających się mundurowych wyrzucił trzymane w dłoniach spraye i próbował uciec, ale po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Sprawca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa - zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim, popełniony w warunkach recydywy.

29-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia. Z kolei drugi ze sprawców może liczyć się z karą do pięciu lat pozbawienia wolności – on również usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim – dodaje Pawlik.

Właściciele oszacowali straty na około 50 tysięcy złotych.
Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-14 15:24:25
św.  Patryk: takie kary za takie rzeczy są równie idiotyczne jak więzienie za posiadanie suszu konopi, możliwe jedynie w bardzo prymitywnych społecznościach
2021-06-14 15:51:26
MILANELLO: No i dobrze Łapać tych pseudoartystów!Wszędzie ten syf w parkach wiaduktach Teraz do paki a potem komornik do końca życia!
2021-06-14 18:34:04
św.  Patryk: no to milanelo proponuję łapać i wsadzać do pierdla na 7 lat wszystkich tych co łamią przepisy drogowe począwszy od przekraczania prędkości, pracujących na czarno "fachowców" i nie tylko, niestosujących się do obostrzeń związanych z epidemią itp - za to wprowadzić oficjalnie bezkarność dla konsekrowanych pedofilów, redemptorystów zawłaszczających składki publiczne na stocznie, handlarzy bronią robiących wspólnie z ministrami wielomilionowe przewałki na respiratorach itd, ci wszyscy już w praktyce są nietykalni w tym chorym, prymitywnym kraju pod rządami bolszewików z PiS
2021-06-14 18:56:58
MILANELLO: Ty "patryku" nic nie zrozumiałeś z tego co ja napisałem Ja o niebie Ty o chlebie Ciekaw jestem Jakby to była elewacja twego domu (i to po remoncie) Jakbyś wtedy ćwierkał?Tak czy siak tępić wandali!!!
2021-06-14 19:58:10
św.  Patryk: ja rozumiem tępić wandali, ale 7 lat więzienia za malunek na elewacji?... a może lepiej rozstrzeliwać od razu??... prosta a dotkliwa kara finansowa nie wystarczy???... i o tym chlebie/niebie pisałem
2021-06-14 20:10:19
MILANELLO: "Patryku" racja że kara finansowa i pokrycie kosztów naprawy to adekwatna kara Ale też weź pod uwagę że to recydywa
2021-06-14 20:38:05
św.  Patryk: no to większa kara finansowa, aż do skutku
2021-06-14 21:42:08
politykier: A jaka kara winna być przewidywana za hejt?
2021-06-14 22:35:37
doler: Brawo, brawo. Ale na starcie połamać dłonie sk*rwysyną i zdrowo wier... Te pseudo artystyczne bazgroły sa na poziomie rysunków ludzi upośledzonych. I mam nadzieję że zapłacą za wszytkie w Cieszynie zniszczone ostatnio przystanki, bloki i kamienice na liburnii.
2021-06-15 06:33:37
św.  Patryk: doler - "połamać dłonie sk*rwysyną i zdrowo wier..." - możesz przybliżyć co miałeś na myśli? intryguje mnie zwłaszcza to "sk*rwysyną", na pewno ukończyłeś podstawówkę?... przy okazji pytanie, jesteś pewny, że twoi krewni, nie daj boże dzieci, nie malują?.. bo to by rzucało cień na ich matki?...
2021-06-15 08:34:11
doler: Zabłysłeś święty trolu...jak widać po komentarzach, ile masz kont że sobie sam lajkujesz. Co ma postawa jednego człowieka na drugiego - cień na ich matki ? Przepraszam Panie polonisto - oczywiście -om. Dziękuję za poprawę. Jeśli ktoś z mojej rodziny by to robił, a wiem, że nie, to by był skończonym idiotą. Ocenia się zachowanie ludzi, a nie związki rodzinne czy koleżeńskie. Jeśli nie trafia do Ciebie prosty przekaz, co miałem na myśli... no coż, no comments. Jeśli ktoś jest kompletnym imbecylem i poprzedni wyrok na niego nie działa to może zdrowy wier.. pomoże zrozumieć, że nikt jego bazgrołów na poziomie upośledzonej osoby nie chce. Jeśli potrafi zrobić coś takiego, jak powstaje koło PKP na murach, niech robi. A jeśli jego "sztuka" to dwie, trzy literki jak dziecka z zerówki to niech swoją "sztuką" ozdobi swój salon, sypialnie. Bo nikt takiego syfu nie chce widzieć. Jedyne słuszne prawo, to twarde prawo. Dlatego mamy tylu recydywistów, bo kary są zbyt niskie. Jeśli byłyby dotkliwe taki cep by tego nie zrobił.
2021-06-15 09:59:55
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Brawo policja. Tylko czemu tak późno? Do świrniętegopatryka. Jak nic do nich nie dociera, nie szanują pracy innych (bo może tatuś zapłaci a oni dalej swoje) niech teraz odpokutują. Nie pierwszy raz, całe miasto zabazgrane, sztuka na niskim poziomie ale czego można spodziewać się po komentarzach równie głupiego saletry. Tak samo jak gość Margot podający się za kobietę (haha) co myślał że wandalizm i pobicie ujdą mu na sucho a naiwni płaskoziemcy zrzuca się na karę finansową.
2021-06-15 11:44:22
św.  Patryk: dolerku, no jak ci to wytłumaczyć z tymi związkami rodzinnymi - gdyby twoje dzieci na przykład malowały po ścianach, to ich matka według ciebie kurwa, rozumiesz? tak sam matki twoich krewnych albo ich dzieci, jasne?... przekaz miałeś rzeczywiście prosty, powiem więcej - PROSTACKI (p.s. a jeśli cię uwierają negatywne oceny twoich postów to pretensje do redakcji, ja osobiście uważam, że zupełnie niepotrzebnie tę opcję dodali i tylko po to, żeby klikalność zwiększyć - ale w odróżnieniu od ciebie nie obrażam się na świat że się komuś nie podobają moje komentarze i tobie radzę tak samo do tego podchodzić :D)
2021-06-15 11:48:39
św.  Patryk: donus ty się pytasz ile za hejt - no u Ziobry w ministerstwie na przykład hejterów awansowali i premie im wypłacają więc różnie bywa, ale takiemu na przykład w wiadro zakutemu baraniemu łbu to ile ty byś dał? może wykastrować by wystarczyło gamonia?...
2021-06-15 15:53:44
politykier: Od kiedy jesteś zwolennikiem kar mutylacyjnych? Są jakieś związki pomiędzy Twoim idolem R. Giertychem a hejterską i nienawistną działalnością kontentu "sok z buraka"?
2021-06-15 23:10:30
Pogromca pogromców i cwaniaczków: On się nie obraża na świat? haha. Zawistnik tak się na wszystkich obraził że nie może wytrzymać dnia bez hejtowania i opluwania innych. Za co sie tak obraził? Za obniżoną emeryturkę, za to że jego PO nie wygrało, za tego kleryka co go dogłębnie uświadamiał a do czego sam się przyznał. Gamonia sobie poszukaj u siebie w łogrodzonej na kościelnej u saletrów
2021-06-16 12:54:47
św.  Patryk: no śmiało donuś, startuj, twój kolega zakuty łeb barani z I ligi tchórzodupków aż się prosi o recenzję :D
2021-06-16 23:33:09
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Tchórzem zawsze byłeś i będziesz. Nie stać cie na podpisanie się i trolujesz z kilkunastu kont (edwardsanetra, krzysztof mm, św.Patryk itd). Co najwyżej możesz sobie palcem w szklance pomieszać.
2021-06-17 15:22:40
św.  Patryk: wbij to sobie do zakutego baraniego łba we wiadrze, zaoczny wyżej nie podskoczy :D
2021-06-18 23:31:50
Pogromca pogromców i cwaniaczków: W każdej dziedzinie ustępujesz saletra, kondycyjnie jesteś dętka, dubluję cię i ogrywam. Podejmiesz wyzwanie? Nawet w wykształceniu, nie mówiąc już o kulturze. Co tam papier, papier to papier.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: