Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zasady rekrutacji - przedszkole

Rekrutacja do przedszkoli to zawsze bardzo emocjonujący  moment zwłaszcza dla rodziców, którzy z niecierpliwością i niepewnością oczekują na decyzję.  Warto więc nadmienić, że rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 24 maja i trwać będzie do momentu wyczerpania miejsc.

Od 14 do 25 marca rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli składali oświadczenie o kontynuacji korzystania z usług przedszkola od września. Od 1 do 15 kwietnia rodzice, których dzieci nie korzystają aktualnie z usług przedszkola osobiście lub przy pomocy internetu składali formularze dotyczące przyjęcia  do placówki. Złożony formularz system komputerowy analizował zgodnie z przedstawionymi kryteriami i oceniał, a następnie szeregował zgodnie z liczbą uzyskanych punktów.

- Dowiedziałam, że moja córka  nie dostała się do żadnego z przedszkoli. Zastanawiam się jakimi zasadami kierują się osoby kwalifikujące dzieci  - pyta mama 3-leniej Ani, mieszkanka Cieszyna – Kto decyduje o tym, że jednemu dziecku przedszkole się należy, a innemu nie. Nie rozumiem tej polityki, ale jednocześnie też nie wiem w jaki sposób poradzimy sobie z tym problemem. Oboje z mężem pracujemy, liczyć na rodzinę w opiece na córką nie możemy.  Nic tylko się załamać. 

O zasadach rekrutacji do cieszyńskich przedszkoli dowiadujemy się ze strony Urzędu Miejskiego w Cieszynie. 

-”... od wielu lat narastał problem z techniczną stroną naboru do przedszkoli. Jest to długotrwały i skomplikowany proces trwający od marca do października. W celu skuteczniejszego przeprowadzenia rekrutacji oraz ograniczenia ingerencji ze strony osób przeprowadzających nabór, został wdrożony elektroniczny system naboru...” - czytamy na stronach UM w „Pytaniach do burmistrza”.

Na podstawie spełniania odpowiednich kryteriów system oblicza punkty, a następnie układa listy dzieci zakwalifikowanych od najwyższych uzyskanych wartości punktowych w danym przedszkolu, do którego rodzice/opiekunowie zgłosili formularz przyjęcia do przedszkola.

Za co przyznawano największą ilość punktów ? Najwyżej punktowane kryteria:
- dziecko zamieszkałe wraz z rodzicami/prawnymi opiekunami na terenie Miasta Cieszyn,
- dziecko sześcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne,
- dziecko pięcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne,
- dziecko wychowywane przez samotną matkę lub samotnego ojca,
- dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,
- dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej,
- dziecko obojga rodziców pracujących/studiujących/uczących się w trybie dziennym.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: