Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla chcących pedałować

Nie ma nic przyjemniejszego niż wycieczki rowerowe - z tym stwierdzeniem zgodzi się wiele osób.  Dzięki nim nie tylko mamy okazję poznać dokładniej naszą okolicę, ale także  te bardziej odległe zakątki, które na co dzień nie dane nam jest oglądać. Wycieczka rowerowa to również doskonały sposób na rodzinny relaks.

Wyobraź sobie taki scenariusz – jest niedzielne popołudnie, piękna pogoda zachęca do działania, wsiadasz na rower, a kiedy zmęczy cię podróż odpoczywasz w cieniu drzew. Brzmi pięknie, jednak jest mały problem – nie masz roweru.

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest wypożyczalnia rowerów. - Należę do osób, które lubią aktywnie spędzać czas – mówi Katarzyna Kulesza – pomimo iż posiadam swój  rower, zdarzyło się już nieraz, że korzystałam z wypożyczalni sprzętu, kiedy mój pojazd odmówił mi posłuszeństwa. Uważam, że to świetna alternatywa dla osób, które lubią jazdę na rowerze.  Poza tym jestem zdania, że nie muszę być właścicielem krowy, żeby pić mleko, podobnie jest z rowerem. By cieszyć się urokami jazdy na nim śmiało mogę go również wypożyczyć.

Z myślą o osobach, które nie posiadają roweru, a chciałyby trochę „popedałować” po okolicy uruchomiona została na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie wypożyczalnia rowerów.  Na chętnych czeka kilkanaście jednośladów. Rowery wypożyczane są po zapłaceniu 100- złotowej  kaucji, zwracanej przy oddawaniu roweru.

Wypożyczalnia czynna jest przez cały tydzień od godziny 9.00 do 17.00. Koszt wypożyczenia roweru na trzy godziny wynosi 12 złotych. Jeśli planujemy dłuższą wycieczkę, na przykład całodniową - od godziny 9.00 do 19.00 zapłacimy za wypożyczenie roweru 25 złotych, jednak to nie jedyna alternatywa, możemy wypożyczyć dwukołowy pojazd również na dwa dni, wtedy opłata oscyluje w granicach 40 złotych. Każdy dodatkowy dzień premiowany jest pięciozłotową zniżką.

BsK

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: