Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rok Odkrywania Talentów

W ramach ogłoszonego przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej Roku Odkrywania Talentów, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Cieszynie została  umieszczona na ogólnopolskiej mapie miejsc odkrywania talentów.

Tym samym, realizując jedno z statutowych zadań w zakresie opieki psychopedagogicznej, Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna dołączyła do grona instytucji wspierających  oraz  promujących  odkrywanie i rozwijanie talentów  dzieci i młodzieży.

- Prowadząc  nasze działania, zmierzamy do stworzenia przyjaznej przestrzeni dla kształcenia uczniów zdolnych,  upowszechnienia  świadomości  konieczności  kompleksowego wspierania  kreatywności i talentów,  specjalistycznego rozpoznawania i diagnozowania zdolności, oraz wspomagania nauczycieli pracujących z uczniami zdolnymi poprzez  poszerzenie  ich wiedzy, umiejętności i kompetencji w obszarze  indywidualizowania nauczania ( konferencje, szkolenia Rad Pedagogicznych), a także doskonalenia funkcji wychowawczej rodziny  w zakresie doradztwa dla rodziców  uzdolnionych dzieci i młodzieży – podkreśla Lucyna Legierska dyrektor PPP w Cieszynie - W ramach prowadzonych przez nas cyklicznych zajęć z dziećmi współpracujemy  m. in. z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną nr 2 w Bielski-Białej,  odbyły się również między innymi spotkania z autorką książek, konkursy.  W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z dogoterapeutą.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: