Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie: Karwińscy ewangelicy porządkują cmentarz na Meksyku

Wszechmogący Boże i miłosierny Ojcze, dziękujemy Ci za ten piękny dzień. Dziękujemy Ci, że możemy znowu być razem pracować tu na tym projekcie, który idzie do przodu, a tak Cię prosimy o Twoje wspomożenie, Twoje błogosławieństwo, o sukces tego, co tu robimy, prosimy Cię o ochronę i niech wszystko będzie ku Twojej czci i chwale. W imieniu Pana Jezusa. Amen – tą krótką modlitwą ks. pastor Emil Macura rozpoczął kolejny etap prac porządkowych na cmentarzu ewangelickim w starej Karwinie na kolonii Meksyk, na którym od dekad już nie ma pochówków, a który nadal należy do karwińskiej parafii.

 – Przejęliśmy oficjalnie kontynuację porządkowania i troski nad tą działką – informuje pastor Macura ze Śląskiego Kościoła Ewangelickiego A.W. w Karwinie-Frysztacie. – Robimy to we współpracy z Beerclubem i innymi, którzy stali na początku tej inicjatywy. Teraz są to drobne prace, czyszczenie alejek, koszenie traw i grabienie liści. Te najcięższe prace zawdzięczamy Beerclubowi, który wyczyścił teren cmentarza z tych dużych opadłych drzew.

Beeerclub – Brać Kuflowa na Zaolziu, za inicjatywę porządkowania nieczynnego i popadającego w ruinę cmentarza ewangelickiego w starej Karwinie (o czym pisaliśmy wielokrotnie), został w tym roku nominowany do największej nagrody zaolziańskich Polaków „Tacy jesteśmy”. Ks. Macura cały czas współpracuje z jego członkami i zapowiada wydarzenie, które ma się odbyć w niedzielę 4 listopada, bodaj pierwszy raz od zaprzestania w tym miejscu pochówków ponad czterdzieści lat temu.

- Będzie to spotkanie wspomnieniowe w ramach święta Wszystkich Zmarłych, które rozpocznie się przy kaplicy cmentarnej – mówi ks. Macura. - A potem pojedziemy do Karwiny-Frysztatu, gdzie w salce parafialnej odbędzie się prelekcja i prezentacja historii tego cmentarza w ramach 115 rocznicy jego założenia, która była w tym roku w lipcu. I serdecznie już wszystkich dzisiaj na to spotkanie zapraszamy.

Ponieważ czasu zostało niewiele to przez cały październik, o ile dopisze pogoda, będą kontynuowane prace. I najbliższe odbędą się w piątek, 19 października od godz 8:00 do 12:00. Więcej szczegółowych informacji udziela ks. pastor Emil Macura telefonicznie +420 739 176 324 lub pocztą elektoniczną: macuraemil@gmail.com

(ÿ)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: