Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakład IKEA w Skoczowie sprzedany

Jak poinformowała Katarzyna Wójtowicz – Pietroń , IKEA Industry zakończyła proces wyboru nowego właściciela dla swojego zakładu produkcyjnego w Skoczowie. Od nowego roku zakład będzie działał pod nazwą Bampton Sp. z o.o. Jak poinformowała przedstawicielka zakładu, żaden z pracowników nie straci pracy,

20 grudnia 2018 r. zarząd poinformował pracowników o zakończeniu procesu poszukiwania nowego właściciela. Zakład w Skoczowie przejmie szwedzki holding Bâante AB. Holding ten 1,5 roku temu przejął fabrykę Hedlunda Industri AB na północy Szwecji, dawniej należącą do IKEA Industry.  - Cieszymy się, że nasz zakład produkcyjny w Skoczowie trafi do sprawdzonego partnera biznesowego, który wykorzysta jego potencjał i poszerzy zakres działalności. Naszym priorytetem było zagwarantowanie ciągłości zatrudnienia dla wszystkich pracowników – powiedzial  Henrik Andersson, manager dywizji Solid Wood w IKEA Industry. Fabryka w Skoczowie nadal pozostanie dostawcą IKEA i będzie kontynuować produkcję mebli sosnowych. Nowy właściciel planuje wprowadzenie kolejnych produktów, co będzie istotnym czynnikiem sukcesu dla tego zakładu.

Zakład w Skoczowie był częścią IKEA Industry od 1998 r. Produkuje meble i elementy z litego drewna. Fabryka zatrudnia 300 pracowników w systemie trzyzmianowym.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-20 20:22:21
krzysztof.mm: 300 pracowników... pamiętam, jak pisiacka szczujnia ujadała na ten zakład i ratusz, co się starał o jego rozbudowę
2018-12-20 20:35:21
100doła: No i co z tego , że sprzedany, i tak rolniki i wieśniaki będą marudzić że polską ziemie sprzedali obcemu kapitałowi, a przecież mogła stać odłogiem. Nie byłoby pracy, nie byłoby niczego, ale to nic byłoby polskie. Może kiedyś by tam oborniki powstały, takie ...ujowe, ale polskie .
2018-12-20 21:31:27
utopiec: Jak się napisze prawdę to komentarz znika. Ciekawe.
2018-12-21 08:06:40
wyśmienity cwaniaczek: IKEA - I , Konstytucja , Eksplodowała, Andrzejowi = przypadek , że została sprzedana ? i to w pisiorskim zagłębiu ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: