Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

''Zaczytani'' w Szpitalu Śląskim

Ponad 200 książek dla małych pacjentów Szpitala Śląskiego w Cieszynie przekazali ''Zaczytani'', czyli ?Fundacja Rozwój? z Brzegu 6 grudnia 2013 r.

Przekazanie książek odbyło się w towarzystwie Mikołaja i Anioła, "Zaczytani" przekazali chorym dzieciom, hospitalizowanym na oddziałach pediatrycznym i chirurgii dla dzieci, kolorowe książki.

„Fundacja Rozwój” z Brzegu od marca 2013 roku prowadzi ogólnopolską kampanię „Zaczytani”. Do dnia dzisiejszego zostało otwartych 30 społecznych bibliotek na oddziałach dziecięcych w całej Polsce, w styczniu dojdzie następnych 10 punktów. Fundacja współpracuje ze 130 szkołami, bibliotekami, firmami, które zbierają książki. Nad kampanią „Zaczytani” patronat honorowy objęła Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Wśród beneficjentów jest kilka placówek medycznych ze Śląska, w tym Szpital Śląski w Cieszynie.

Organizatorzy akcji "Zaczytani" marzą, aby każde dziecko przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu, a także żeby w szpitalach powstawały biblioteki z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się, choć na chwilę, od choroby, gdzie mali pacjenci będą mogli zapomnieć o odizolowaniu od rodzin i przyjaciół.

Fundacja  będzie cyklicznie przekazywać nowe i używane książki oddziałom, na których leczą się dzieci. „Zaczytani”  organizują  także punkty zbiórek książek na terenie całego kraju. Można w prosty sposób wesprzeć akcję, przekazując ulubioną książkę z młodości, taką, które Twoje dzieci już przeczytały lub podarować zupełnie nową. Jeśli chcą Państwo sprawić radość chorym dzieciom, które są hospitalizowane w cieszyńskim szpitalu, to prosimy o pozostawianie książek na portierniach Szpitala Śląskiego w Cieszynie lub przesłać bezpośrednio pocztą na adres: Fundacja Rozwój ul. Mleczna 5, 49-300 Brzeg. Podarowane książki i książeczki trafią na odziały dziecięce, opiekę nad akcją sprawuje Biuro promocji zdrowia i marketingu Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Listę punktów zbiórek można znaleźć na stronie: zaczytani.org/komu-pomagamy
 

Zainteresowanym akcją „Zaczytani”  proponujemy obejrzenie oficjalnej strony kampanii www.zaczytani.org - na której znajdziecie dużo więcej informacji.

(red./mat.pras.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: