Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaczęło się od promili i skończyło

W listopadzie policjanci Komisariatu Policji w Skoczowie podejmowali interwencje 434 razy, doszło do 18 kolizji drogowych, odnotowano 39 przestępstw. W tym samum czasie w powiecie cieszyńskim policja interweniowała 2054 razy, doszło do 146 kolizji drogowych i 209 przestępstw.

Listopad w policyjnych statystykach rozpoczął się w Skoczowie od zatrzymania kierującego rowerem, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło na ulicy Kiczyckiej. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu, ustalono również ,że mężczyzna ma już sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w tym rowerów.

Jak się zaczęło, tak dalej szło...  

Połowa miesiąca policyjne statystyki również „pchnęła” do przodu. 15 listopada w Skoczowie na ul. Górny Bór policjanci zatrzymali kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 2,32 promila alkoholu. 19 listopada w Pogórzu policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód VW LT . Jak się okazało kierujący również był po spożyciu alkoholu. Tego samego dnia również w Skoczowie, tym razem jednak na ulicy Katowickiej policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Ford Transit. Kierowca również prowadził na „podwójnym gazie”. Nieco mniej promili alkoholu (0,69) miał kierujący rowerem w Międzyświęciu na ul. Beskidzkiej.

Kolejne dni ujawniły następnych amatorów jazdy z promilami...

22 listopada w Skoczowie na ul. Jodłowej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem Fiat Brawo. Badanie na alkomacie wykazało ponad 2,55 promila alkoholu. 28 listopada w Harbutowicach policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód Fiat Seicento - kierujący był po użyciu alkoholu.  

Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Powyżej przytoczonych zostało tylko kilka zdarzeń. Niestety widać po nich, że do wyobraźni niektórych osób nie przemawia nic.  

 

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: