Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mandat za zalegający śnieg

Ostatnie dni przyniosły kolejne obfite opady śniegu i natychmiast ulice i chodniki naszego miasta pokryły się warstwą białego puchu, który nie uprzątnięty w porę szybko zamienia się w niebezpieczną, oblodzoną nawierzchnię. 

Nasiliły się opady a temperatura spadła poniżej zera. W te mroźne dni Straż Miejska zwraca szczególną uwagę na odśnieżanie chodników, na których zalega śnieg i lód, co w dużym stopniu utrudnia poruszanie się pieszych. Osobom odpowiedzialnym wydawane są polecenia oczyszczenia chodników ze śniegu, lodu i wszelkich zanieczyszczeń występujących na ciągach pieszych.  

Śnieg, lód czy błoto pośniegowe usunięte z chodnika powinny być ułożone wzdłuż krawężnika oddzielającego chodnik od jezdni , tak by nie powodować utrudnień w ruchu pieszych. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, strażnicy miejscy będą stosować przewidziane prawem kary. Za nieuprzątnięcie błota, śniegu czy lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości można otrzymać mandat karny w wysokości 100 zł.

Trzeba również zaznaczyć, że wykonanie powyższych czynności ( obowiązków ) leży w interesie właścicieli nieruchomości. W przypadku gdy przechodzień na skutek zaniedbania obowiązku oczyszczania chodnika, pośliźnie się na nim i złamie rękę czy nogę – właściciel nieruchomości naraża się na odpowiedzialność cywilną.  

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: