Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szczurek na żywo w OX.pl

W piątek o godzinie 15:00 Państwa i naszym gościem będzie Mieczysław Szczurek, kandydat na urząd burmistrza Cieszyna.

W piątek Mieczysław Szczurek przez godzinę (do 16:00) na żywo będzie odpowiadał na Państwa pytania. Już teraz możecie je zadawać na naszym facebookowym wallu (na facebooku szukaj: portalox). Pierwszeństwo mają jednak pytania zadane na żywo między 15 a 16. Serdecznie zapraszamy do dyskusji.

Przypominamy: na facebooku szukaj nas: portalox.

Partnerem czatu jest cieszyńska Krytyka Polityczna.

 
Serdecznie przepraszamy za niezależne od nas problemy techniczne z facebookiem, które miały miejsce podczas czatu z Mieczysławem Szczurkiem. Część Waszych pytań nie dotarła do nas, podobnie jak część odpowiedzi Mieczysława Szczurka była dla Was niewidoczna. Czytelników OX.pl oraz Mieczysława Szczurka serdecznie – za niezależne od nas problemy techniczne – przepraszamy.
 14:50 Mieczysław Szczurek w redakcji OX.pl. Czeka na Wasze pytania.

DEBATA:

Marcin Bajda Pytanie do Pana Mieczysława Szczurka: W Radzie miasta nie zasiadł nikt z Pańskiego komitetu, jak Pan sobie poradzi z tą sytuacją?

Mieczysław Szczurek: Większość ugrupowań, które weszły do Rady rozmawiało już ze mną na temat możliwej koalicji. Jako wicestarosta dowiodłem, że potrafię bez problemów współpracować ze wszystkimi ugrupowaniami. Tak więc brak "moich" radnych nie stanowi dla mnie przeszkody. Moja osoba będzie gwarantem braku konfliktów na linii: Burmistrz.

Agnieszka Muras Pytanie do Pana Mieczysława Szczurka: Napisał Pan "będziemy otwarci na dialog, konsultacje i regularne spotkania ze wszystkimi grupami społecznymi - mieszkańcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi". Jak w kontekście tego stwierdzenia wytłumaczy Pan odwołanie wczorajszej debaty z mieszkańcami Cieszyna w Ś...wietlicy Krytyki Politrycznej?

Mieczysław Szczurek: Proszę o przyczynę odwołania zapytać mojego kontrkandydata. Przystałem na jego propozycję.

Damian Macura Pytanie do p. Szczurka: Jeśli zostanie Pan Burmistrzem czy planuje Pan jakieś nowe inwestycje w mieście? Jeżeli tak to jakie?

Mieczysław Szczurek: Najpierw dokładnie ocenię budżet, stan zadłużenia oraz możliwości finansowania nowych inwestycji. Wtedy zaproponuję konkretne inwestycje, które na pewno będę chciał prowadzić.

Anna Cieplak Pytanie do p. Szczurka: Czy ofertę kulturaną C.O.K Dom Narodowy uważa Pan za właściwą? Co zmieniłby Pan w tej Instytucji? Czy rozważa Pan możliwość wprowadzenia kadencyjności na stanowisku dyrektora C.O.K?

Mieczysław Szczurek: Uwazam, ze nalezy poszerzyc oferte COK, jak rowniez skoordynowac dzialania miedzy wszystkimi cieszynskimi instytucjami kultury w celu wiekszego wypromowania imprez w Cieszynie.

 

 

Joanna Wowrzeczka Jak zamierza Pan ze świetlic szkolnych uczynić miejsca sprzyjające wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci (obecnie są to wyłącznie przechowalnie)

Mieczyslaw Szczurek: Nalezy zadbac, aby w swietlicach pracowaly osoby odpowiednio do tego przygotowane i w pelni profesjonalne. Obecnie zdarza sie zatrudnianie tam przypadkowych osob, dla ktorych zabraklo etatow w szkole. Konieczne rowniez jest doposazenie tych swietlic.

Marcin Bajda Pytanie do Pana Mieczysława Szczurka: Zadałem je już wcześniej kontrkandydatowi. Jak Pan widzi wspieranie sportu w Cieszynie? Jak zamierza Pan wykorzystać np stok na cieślarówce czy lodowisko kryte? Młodzi w tym mieście niestety nie mają zbyt dużych perspektyw, mimo tego dochowaliśmy się 3 olimpijczyków.

Mieczyslaw Szczurek: Rozmawiajac przed wyborami z mieszkancami slyszalem od nich propozycje ciekawych imprez, ktore moglyby sie odbywac na lodowisku. Widze rowniez potrzebe dofinsowania bazy sportowej. Konkretnym przykladem moze byc remont schroniska mlodziezowego, gdzie powstanie nowowczesny obiekt sportowy wraz z tania baza noclegowa dla mlodziezy. Jesli chodzi o Cieslarowke - nalezy zadbac, by bylo to miejsce rekreacji zarowno dla narciarzy, snowboardzistow, jak i calych rodzin.

Marta Maria Mędrzak Pytanie do Pana M. Szczurka: Jeżeli zostanie Pan burmistrzem, czy zamierza Pan wspierać młodych cieszyńskich artystów (zwłaszcza absolwentów Isntytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego) zamierzających rozwijać swoją działalność twórczą na terenie Cieszyna? Chodzi mi na przykład o możliwość udostępnienia nieodpłatnie, lub za symboliczne kwoty pokrycia utrzymania niezagospodarowanych do tej pory przez miasto budynków (kamienic, mieszkań, hal fabrycznych) z przeznaczeniem na pracownie, galerie lub działalności gospodarcze?


Mieczyslaw Szczurek: Sila Cieszyna tkwi miedzy innymi w tym, ze jest to miasto kultury i sztuki. Tak wiec propozycje zawarte w Pani pytaniu sa sensowne i warte poparcia.

Agnieszka Muras: Co w Pana odczuciu jest największym problemem Cieszyna? Co odbiera energie temu miastu?

Mieczyslaw Szczurek: Dla mnie, jako mieszkanca Cieszyna, najwiekszym problemem sa zakorkowane drogi. Nalezy dazyc w kierunku rozwiazan, ktore pozwola na usprawnienie ruchu w miescie. Jezeli chodzi o energie Cieszyna - marzy mi sie miasto tetniace zyciem, a nie z wymarlym wieczorem centrum. Mysle tutaj o podniesieniu poziomu obecnych imprez i sprowadzeniu nowych. Nalezy rowniez wykorzystac potencjal tkwiacy w tym, iz jestesmy miastem uniwersyteckim.

Mieczyslaw Szczurek: Dziekuje Panstwu za uczestnictwo w czacie i wszystkie zadane pytania. Pozdrawiam wszystkich i mimo kiepskich watrunkow atmosferycznych zachecam do wziecia udzialu w drugiej turze wyborow i oddania glosu na mnie :-)

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: