Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaatakował nożem,rozbił kasę

Podejrzany o napad na sklep w Drogomyślu został we wtorek (24.01.12) zatrzymany przez strumieńskich policjantów. 21 stycznia br. w jednym ze sklepów w Drogomyślu bandyta zaatakował kobietę nożem, rozbił kasę fiskalną, a następnie skradł pieniądze i paczkę papierosów. Funkcjonariuszom udało się szybko wpaść na trop 28-letniego mieszkańca gminy Pawłowice i teraz może posiedzieć nawet 12 lat.

Do napadu na kasjerkę jednego ze sklepów w Drogomyślu doszło w południe 21 stycznia br. - Z policyjnych ustaleń wynika, że do sklepu wszedł mężczyzna z założoną na głowie czapką i szalikiem. W pewnym momencie wyciągnął nóż i sterroryzował nim ekspedientkę. Odepchnął kobietę stojącą z ladą, a następnie rozbił kasę fiskalną, z której zrabował kilka tysięcy złotych. Zanim wybiegł ze sklepu, zabrał jeszcze paczkę papierosów. Spod sklepu sprawca odjechał samochodem fiat 170 - opisuje przebieg napadu rzecznik KPP w Cieszynie, asp. Rafał Domagała.

Ekspedientka zadzwoniła na policję, a dyżurny, który odebrał zgłoszenie natychmiast skierował na miejsce patrol, a na terenie powiatu zarządzono blokady dróg: - Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady i ustalili rysopis sprawcy. Po krótkim czasie samochód, jakim posługiwał się sprawca został odnaleziony przez policjantów. Stał na parkingu pod sklepem w sąsiedniej wsi. Okazało się, że auto było skradzione nad ranem tego samego dnia w Żorach. Samochód został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking, gdzie technik kryminalistyki zabezpieczył kolejne ślady - informuje Domagała.


Po kilku dniach policjantom udało się ostatecznie ująć sprawcę napadu. We wtorek (24.01.12) rano policjanci ze Strumienia zatrzymali go w jego mieszkaniu: - Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli ubranie, które miał na sobie podczas napadu oraz nóż jakim sterroryzował obsługę sklepu. Zatrzymany, to 28-letni mieszkaniec gminy Pawłowice, w przeszłości notowany przez policję za podobne przestępstwa. Niedawno odsiadywał wyrok pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa - podaje asp. Rafał Domagała.

Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za napaść z użyciem noża grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: