Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Krasnoludki są na świecie

Cieszyński Ośrodek Kultury ''Dom Narodowy'' zaprasza do udziału w konkursie plastycznym przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Tym razem konkurs plastyczny, którego organizatorem jest Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” odbywa się pod hasłem „Krasnoludki są na świecie...”.

Konkurs plastyczny zorganizowany został z okazji 170 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, autorki takich dzieł literackich dla dzieci jak „Na jagody”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” czy „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, który to tytuł posłużył za hasło konkursowe. Do udziału  w plastycznych zmaganiach COK zaprasza wszystkich przedszkolaków, a także uczniów szkół podstawowych. 

Zadanie uczestników polega  na zilustrowaniu...

- „Krasnoludki są na świecie...” to cytat z książki pt.: „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Książka jest obszerna, więc możliwości jest naprawdę dużo. Motywem przewodnim konkursu oczywiście są krasnoludki... - wyjaśnia Gabriela Zbrońska z COK - Uczestnicy konkursu mają naprawdę ogromną „furtkę” możliwości. Obraz nie jest narzucony z góry. Praca może skupiać  wiele rzeczy... Inspiracji z pewnością nie zabraknie... 

Można powiedzieć, że konkurs plastyczny ma „podwójne dno”...

- 170 rocznica urodzin Marii Konopnickiej jest wspaniałym pretekstem do tego, by sięgnąć po tą wspaniałą literaturę dziecięcą, która niestety pomału odchodzi  w zapomnienie. Mile widziana w konkursie plastycznym jest również pomoc rodziców i nauczycieli, bo choć prace przedszkolaków są zawsze bardzo uroczymi pracami, to dzięki pomocy osób dorosłym z pewnością staną się bogatsze i ciekawsze... - dodaje. G. Zbrońska.

Praca powinna być wykonana dowolną techniką płaską, która umożliwi ekspozycję w antyramach. Powinna być dokładnie opisana, muszą znaleźć się na niej takie dane, jak: imię i nazwisko autora, wiek, szkoła i klasa, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Uczestników obowiązuje format A3 – A2

- Opisane prace prosimy składać do 10 kwietnia 2012 r. w „Domu Narodowym”, Dział Upowszechniania Kultury (1 piętro, pok.16, tel. 851 25 20, godz. 8.00-16.00). Wszystkie nadesłane prace oceni jury i wyłoni zwycięzcę konkursu. Najciekawsze realizacje zostaną zaprezentowane w Galerii Domu Narodowego „Na Piętrze” od 8 do 30 maja 2012 r. Zapraszamy do zabawy – zachęcają organizatorzy konkursu. 

Wręczenie nagród odbędzie się 8 maja o godz. 12.00. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: