Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwuetapowa podwyżka cen biletów

Do tej pory podróżując komunikacją miejską w strefie Cieszyn - Cieszyn płaciliśmy 2,40 zł. Od pierwszego kwietnia przyjdzie nam zapłacić więcej.

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia cen za przewozy osób i bagażu środkami komunikacji miejskiej oraz osób uprawnionych do korzystania z ulg w przewozach komunikacji miejskiej. 

Przed nami dwuetapowa podwyżka cen biletów. - Podwyżka będzie dwustopniowa. Pierwsza o 20 groszy (dot. biletu jednorazowego) obowiązywać będzie od 1 kwietnia (2012) , druga - także o 20 groszy wejdzie w życie 1 stycznia 2013 r. - informuje Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

- Taka konstrukcja pozwoli stabilnie konstruować plany finansowe i przygotować się do skutków następnej podwyżki tak przewoźnikowi, jak i pasażerom... – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna -  Najważniejszą przyczyną powstawania coraz to większych kosztów prowadzenia komunikacji miejskiej jest bardzo szybko wzrastająca cena oleju napędowego (ON). Autobusy cieszyńskiej komunikacji miejskiej przejechały w ciągu 2011 roku 750,4 tys. kilometrów, spalając przy tym 264,2 tys. litrów ON. W tym czasie cena oleju wzrosła o 19,45 % (w porównaniu do roku 2010). Przyjmując, że cena kupowanego przez ZGK oleju napędowego z dnia 12 stycznia 2012 r. wynosząca netto 4,62 zł (przy cenie hurtowej Orlen = 4,66 zł) będzie obowiązywała przez cały 2012 rok, to po przemnożeniu tej ceny przez liczbę spalanego w 2011 r. oleju napędowego wychodzi, że Spółka potrzebuje na samo paliwo dla autobusów 1.220,4 tys. zł. (stanowi to 26,5 % wszystkich planowanych kosztów). 

Tak więc... Ceny biletów za każdym razem zwiększą się kwotowo o 20 groszy na każdym rodzaju biletu jednorazowego normalnego. Bilety ulgowe wzrosną o 10 groszy. Oczywiście zmianie ulegną również ceny biletów sprzedawanych przez kierowców. Do tej pory podróżując komunikacją miejską w strefie Cieszyn – Cieszyn płaciliśmy 2,40 zł – 1 kwietnia przyjdzie nam zapłacić  już 2,60 zł. W strefie Cieszyn – Pogwizdów ceny wzrosną z 3,60 zł do 3,80... 

W drugim terminie przyjdzie czas na kolejną podwyżkę...

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: