Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Walczyli z ogniem i mrozem. Zamarznięte hydranty w Wiśle

Najprawdopodobniej zła instalacja kominowa była przyczyną nocnego pożaru w Wiśle. Strażacy walczyli nie tylko z ogniem ale i z zamarzniętymi hydrantami.

Ewakuowano pięć osób, na szczęście nikomu nic się nie stało. Tuż przed trzecią nad ranem ustrońskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego zostało zaalarmowane o pożarze domu przy ulicy  Prusa w Wiśle. Natychmiast skierowano w to miejsce jednostki. Paliło się już poddasze budynku. Problemem jednak dla strażaków było nie tylko znalezieni źródła ognia ale i zamarznięte hydranty z wodą. Z tego powodu w akcji uczestniczyło w sumie jedenaście zastępów straży pożarnej – czyli ponad trzydziestu strażaków. Były to jednostki JRG i OSP z Wisły, Ustronia, Skoczowa oraz Cieszyna. Dwie godziny trwało zanim strażacy opanowali pożar na tyle, że nie rozprzestrzeniał się dalej.
W Wiśle temparatura w nocy sięgała minus 20 stopni! Zamarzły hydranty i był duży problem z wodą. Taka  liczba strażaków była spowodowana właśnie koniecznością jej dowozu. Na miejsce pożaru trafiała samochodami o dużej pojemności – informuje rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej – Michał Swoboda.
Jak dodaje Swoboda, to pierwszy przypadek podczas tej zimy, kiedy strażacy zastali zamarzniętą wodę w hydrantach. Szukano najbliższego czynnego, ale trzeba pamiętać, że i od niego trzeba rozwinąć linię – mówi Swoboda.

POSŁUCHAJ

Jak słyszymy od rzecznika straży, najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było wadliwe połączenie kominowe.

POSŁUCHAJ


Spaleniu uległ dach, okopcona i zalana wodą została część mieszkalna. W bliźniaczym budynku zniszczenia są podobne,.

Jan Bacza

źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: