Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydent znów na stoku

Prezydent Bronisław Komorowski chętnie swój wolny czas spędza na stoku. Istebniański ośrodek Zagroń Prezydentowi RP przypadł szczególnie do gustu. Tej zimy jeździł tu już dwukrotnie.
Jeśli, ktoś chciałby pojeździć na nartach na prezydenckim stoku powinien wybrać się do Istebnej. Właśnie istebniański Zagroń przypadł do gustu Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Tej zimy był już tu dwukrotnie. Tu na nartach jeździł też w ubiegłym sezonie. Jak mówi Aneta Legierska, szefowa promocji Gminy Istebna to znaczy, że znalazł tu wszystko to czego oczekiwał.I zacheca turystów na narty własnie do Gminy Istebna – Stoki są świetnie przygotowane, warunki fantastyczne, góralska atmosfera widocznie udzieliła się Prezydentowi – mówi. 
 
Do Zagronia Prezydent ma właściwie rzut beretem ze swojej rezydencji na Zadnim Groniu. Ponadto może być prawie anonimowy. – Kiedy Prezydent zjeżdżał, ubrany w kurtkę kask, gogle rzadko kto go rozpoznał. Dopiero kiedy przyszedł się rozgrzać herbatą do ośrodka, kilka osób poprosiło go o autograf czy wspólną fotografię do której chętnie pozował. Jesteśmy zaszczyceni, że odwiedza nas taki gosć – mówi Janusz Waszut z ośrodka „Zagroń” w Istebnej. Prezydent zjeżdża na stoku ze wszystkimi narciarzami. Nikt nie rezerwuje dla niego specjalnego miejsca. Narciarze mogą go spotkać w kolejce do wyciagu, bo mimo swoich przywilejów na stoku nie chce się różnić od pozostałych użytkowników wyciągu.
 
Prezydent na istebniańskim stoku w tym sezonie gościł dwa razy 22 i 29 stycznia. Pierwsza wizyta trwała do późnego wieczora, prezydent długo korzystał ze stoku. W ubiegłą niedzielę na narty zabrał całą rodzinę. – Prezydent bardzo dobrze jeździ na nartach, spędził tu bardzo miłe, rodzinne popołudnie. Musiało mu się podobać, bo już zapowiedział, że jeszcze tej zimy wróci – dodaje Janusz Waszut.
 
 
 
Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: