Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za spożywanie – sąd

Oko kamery cieszyńskiego monitoringu widziało już wiele. Od wandali bazgrzących po murach, po palącą w parku młodzież, a nawet kradzieże czy rozboje. Operator monitoringu dziś (13.02.2024) wypatrzył też pijących na dworcu. Byli już dobrze znani funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

Jak informuje cieszyńska Straż Miejska, spożywający alkohol na dworcu zostali przyuważeni przez operatora monitoringu:

- Dzisiejszego dnia podczas obserwacji kamer operator monitoringu zauważył, że na jednym z peronów dworca przy ulicy Hajduka przebywają osoby bezdomne, które prawdopodobnie spożywają alkohol. Poprzez dyżurnego komendy powiadomiono patrol strażników miejskich, który udał się na miejsce i potwierdził to zgłoszenie.

Na miejscu strażnicy spotkali znanych już sobie bezdomnych mężczyzn:

- Strażnicy zastali na peronie trzech bezdomnych mężczyzn, którzy strażnikom byli już doskonale znani z takich występków. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, przeciwko tym osobom strażnicy sporządzili wnioski o ukaranie do sądu – informuje SM Cieszyn.

Jak mówi nam artykuł 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi: “Zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.”

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: