Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XII czASKina, czyli nietuzinkowe kino w Cieszynie

Już 23 marca rusza kolejna edycja studenckiego przeglądu filmowego czASKina. Po raz dwunasty studenci animacji społeczno-kulturalnej z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zaproponują nam trzydniowe wydarzenie z zaskakującym kinem.

Już za kilka dni w Cieszynie odbędzie się XII edycja studenckiego Przeglądu filmowego czASKina, organizowanego przez studentów animacji społeczno – kulturalnej z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Podczas tej edycji motywem przewodnim będzie kino nietuzinkowe, zaskakujące, skłaniające do głębszych przemyśleń. Projekcje filmów odbywać się będą w Kinie „Piast” w Cieszynie.

- Kinem nietuzinkowym nazwaliśmy pięć wybranych produkcji filmowych, które przedstawimy państwu w czasie tegorocznego przeglądu – mówi Marcelina Sztefek jedna z organizatorek Czasu Kina. – Z pewnością jednym z ciekawszych filmów będzie „Pojedynek” (Sleuth), w którym zobaczymy wspaniałą grę aktorską dwóch interesujących artystów Jude’a Law i Michael’a Caine wcielających się w rolę Andrew’a Wyke oraz Milo Tindle. Ten pierwszy jest znanym powieściopisarzem, a drugi bezrobotnym aktorem, w filmie między nimi dochodzi do intrygującej gry, w której stawką są klejnoty o wartości wielu milionów dolarów.

Ponadto wśród oferowanych filmów będzie jedna animacja filmowa pod tytułem „Stalowy Gigant” (The Iron Giant), nasza wisieńka na torcie, która zdobyła mnóstwo nagród filmowych w tym nagrodę „Annie”. Pozostałe nasze propozycje filmowe to „Błękitny Wrak” (Blue Ruin), „Ostatnia miłość na Ziemi” (Perfect Sense) oraz Moon. W wymienionych filmach podziwiać będziemy plejadę gwiazd, takich jak Sam Rockwell, Kevin Spacey czy Ewan McGregor.

Prócz tego widzowie będą mogli wziąć udział w licznych imprezach festiwalowych jak wystawa prac malarskich w galerii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie czy też koncertów. Dwa koncerty odbędą się tradycyjnie w Klubie Studenckim „Panopticum” (poniedziałek, wtorek) oraz w Kamienicy Konczakowskich (część piwnicza) na cieszyńskim rynku, gdzie będzie miał miejsce środowy koncert finałowy.

Karnety i bilety na tegoroczny Przegląd Filowy można nabyć w holu głównym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz przed projekcją filmową w Kinie „Piast”.


HARMONOGRAM IMPREZY


ŚRODA, 18.03.2015

21:00 Superhero Party Hard! Before festiwalu Czas Kina. Impreza przebierana - superbohaterowie i postacie filmowe. Muzyka filmowa i inna. Każdy kto pojawi się na imprezie będzie mógł zakupić karnety i bilety na festiwal Czas Kina – STUDENCKI KLUB „PANOPTICUM”

PONIEDZIAŁEK, 23.03.2015

19:00 „Moon” (Moon), Duncan Jones, 2009, – KINO „PIAST” (97’)
21:00 „Ostatnia miłość na Ziemi” (Perfect Sense), David Mackenzie, 2011 – KINO „PIAST” (88’)

22:00 Afterparty z Nietuzinkową muzyką elektroniczną. Zagrają Wudec, Teddybear i inni – STUDENCKI KLUB „PANOPTICUM”

WTOREK, 24.03.2015
19:00 „Pojedynek” (Sleuth), Kenneth Branagh, 2007 – KINO „PIAST” (86’)
21:00 „Błękitny Wrak” (Blue Ruin), Jeremy Saulier, 2013 – KINO „PIAST” (92’)

21:00 Back Alley Sound System i goście. Tego wieczoru nasz klub studencki zamieni się w niepowtarzalną świątynię DUBSTEPOWĄ! – STUDENCKI KLUB „PANOPTICUM”


ŚRODA, 25.03.2015
16:00 Blok animacyjny: KONKURS OFF (14 filmów) – UNIWERSYTET ŚLĄSKI,
SALA KONFERENCYJNA (88’)
19:00 „Stalowy Gigant” (The Iron Giant), Brad Bird, 1999 (86’)

21:00 „Coals”. Koncert zamykający festiwal. – W CZĘŚCI PIWNICZNEJ RESTAURACJI „KAMIENICA KONCZAKOWSKICH”

osoby posiadające karnety - FREE, reszta świata - 10zł

Zespół COALS to artyści, którzy w swojej muzyce przemycają skandynawskie inspiracje. Ich brzmienie łączy to co najbardziej interesujące w muzyce z północy Europy – delikatne melodie oraz spowitą mgłą tajemnicy eteryczność. Hipnotyzujący, wybrzmiewający jakby z oddali głos Katarzyny Kowalczyk wzbudza ciekawość każdego kto spotyka się z muzyką śląskiego duetu. Zaś istota brzmienia Coals to zasługa Łukasza Rozmysłowskiego, którego talent kompozytorski łączy w sobie folkowe fascynacje z brzmieniem pianina i gitary.


 

mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: