Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gwiazdy w Biegu Po Życie

Wielkimi krokami zbliża się 6. PZU Bieg po Nowe Życie. 21 marca w marszu nordic walking spotkamy się ze sportowcami z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, oraz gwiazdami teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej. W 6. PZU Bieg po Nowe Życie na rynku w Wiśle wystartują także sportowcy i dziennikarze oraz partnerzy projektu. Po raz pierwszy w pięcioletniej historii wydarzenia towarzyszyć mu będzie wielka gala polskiej transplantacji Drugie Życie.

W sobotę 21 marca na rynku w Wiśle odbędzie się szósta w historii edycja Biegu po Nowe Życie – największej społecznej inicjatywy promującej polską transplantację. Do grupy przyjaciół inicjatywy wspierających polską transplantację dołączają kolejne osoby. Jeżeli nic się zmieni to będzie kolejne rekordowe wydarzenie. Wszystko wskazuje na to, że w Wiśle będziemy oglądać około 60 sztafet - informuje Arkadiusz Pilarz – dyrektor organizacyjny 6. PZU Bieg po Nowe Życie. Wyjątkowa będzie także gala Drugie Życie, która odbędzie dzień przed wydarzeniem w Hotelu Gołębiewski – dodaje Pilarz. Podczas gali zostaną wręczone statuetki Drugie Życie. Trafią do osób, które szczególnie zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej promując idee świadomego dawstwa narządów do przeszczepów.

O wydarzeniu z Ewą Zarychtą kierownikiem wiślańskiego referatu promocji, turystyki i sportu - rozmawia Jan Bacza

21 marzec – trzeba już rezerwować sobie ten termin w kalendarzu, by spotkać się z gwiazdami, które przyjadą do Wisły. Gwiazdami, które są ambasadorami i reklamują akcję transplantologii.

Koniecznie trzeba być wówczas w Wiśle. Po raz szósty odbędzie się u nas Bieg po Nowe Życie. Czeka nas świetna zabawa i możliwość spotkania się bezpośrednio z gwiazdami w takiej nietypowej scenerii, bo przecież będą sztafety, które będą biegać nordic walking na rzecz polskiej transplantologii, to wyjątkowa sprawa. To ważna kwestia przekazu informacji dotyczącej możliwości i popularyzacji przeszczepów w Polsce. Drugie ważne wydarzenie to odsłonięcie kolejnej tablicy w Alei Gwiazd Sportu. Tym razem będzie to gwiazda Przemysława Salety.

To właśnie on rozpoczął całą inicjatywę z Biegiem Po Nowe Życie. Która to będzie już gwiazda na rynku?

Będzie to szósta już tablica, która pojawi się w alei na rynku. Wydarzenie wyjątkowe, tym bardziej, że tak znana postać, znana twarz, osoba, która często też bywa w Wiśle. Taki też mamy regulamin naszej alei, że losy tej osoby, postaci, którą honorujemy w Alei Gwiazd Sportu w sposób szczególny splatają się z naszą miejscowością.

Bieg Po nowe Życie odbędzie się w sobotę 21 marca. Początkowo był to jednak bieg na nartach, na śniegu. Teraz w centrum go nie ma - więc nordic walking i kije.


Tak i staramy się zachować tę formę. Trasa prowadzić będzie przez centrum miasta, plac Hoffa, teren za amfiteatrem. Dystans około 2 kilometry. Na zakończenie imprezy około 14.30 będziemy mieli dla naszych widzów i kibiców niespodziankę. Będzie to koncert zespołu Szymona Wydry & Carpe Diem.

Skoro mowa o gwiazdach. Akcja jest bardzo ważna, niemniej widzów przyciągają właśnie też gwiazdy, które popierają inicjatywę przeszczepów i są twarzami tej kampanii. Kogo w Wiśle zobaczymy?

To są faktycznie osoby rozpoznawalne ze świata filmu, teatru czy sportu, także polityki. Gwiazd jak co roku będzie ponad 70. Najbardziej rozpoznawalne osoby to - oprócz ambasadora inicjatywy Przemysława Salety - pani Barbara Kurdej – Szatan. Bracia Mroczkowie, Marek Olejniczak, Sabina Sago. Będzie też i Szymon Wydra, członkowie kabaretu Łowcy.B. Będzie też m.in. Joanna Jabłczyńska, Maciej Kurzajewski, Odeta Moro, Piotr Kupicha, Klaudia Carlos, czy Bartosz Obuchowicza. Cieszymy się, że wiele z tych osób towarzyszy nam od samego początku. To pokazuje cel i wielką wagę tej imprezy.

Kiedy startuje bieg?

Sobota 21 marca w samo południe. Ale już od rana na placu Hoffa będzie wiele się tutaj działo. Będą ekipy telewizyjne m.in. 'Pytania na śniadanie' z bezpośrednimi wejściami na żywo z Wisły. Bieg o dwunastej, aleja gwiazd o 14.30 a później koncert Szymona Wydry & Carpe Diem

Dziękuję za rozmowę.

Zobacz film z ubiegłego roku - Celebryci biegali w Wiśle

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: