Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

X Olimpiada Seniorów w Łazach

Chociaż olimpiada kojarzy się głównie z niejednokrotnie nieludzkim wysiłkiem sportowców w wieku od kilkunastu do maksymalnie czterdziestu lat, seniorzy również mają szansę wziąć udział w zmaganiach sportowych. Wszystko za sprawą X, jubileuszowej edycji Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która organizowana jest w dniach 18-19 maja 2018 roku w Łazach.

- Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich seniorów miasta Cieszyna i okolic do wzięcia udziału w X Jubileuszowej Olimpiadzie Senioralnej, która odbędzie się w Łazach koło Zawiercia w dniach 18 i 19 maja 2018 r. (…)Wiek do udanej zabawy sportowej to 50-100 lat – zachęcają władze cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Głównym celem olimpiady jest popularyzacja uprawiania sportu i podejmowania aktywności fizycznej przez seniorów. Zgodnie z ideą, której trzymają się organizatorzy wydarzenia, olimpiada ma wykształcić w pokoleniu osób 50+ potrzeby dbania o dobrą kondycję fizyczną i zarazem psychiczną, bo przecież „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzięki uprawianiu sportów seniorzy mają podtrzymywać sprawność fizyczną i dbać o zdrowie.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na udział w olimpiadzie będą mogli sprawdzić się w jednej bądź wielu z dziesięciu konkurencji. Przewidziane są: pływanie, zawody lekkoatletyczne, zawody strzeleckie, tenis stołowy, zawody kajakowe, turniej szachowy, turniej brydżowy, turniej boule, jazda przełajowa na rowerach oraz w  łucznictwo.

Hasło przewodnie olimpiady dla seniorów to „trzeci wiek na start”, a udział w niej mogą wziąć zawodnicy uniwersytetów trzeciego wieku i organizacji senioralnych, z roczników 1968 i starszych. Każdy zawodnik ma prawo startu tylko w jednej konkurencji danej dyscypliny, wyjątkiem jest pływanie – tutaj zawodnicy mogą sprawdzić się w dwóch konkurencjach. Dl zwycięzców przewidziane są medale oraz nagrody.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: