Najlepszy matematyk

Najlepszy matematyk w Polsce uczy się w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie. W dniach 12-13.04.2018r. w Bydgoszczy odbył się Finał XIX Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ''Euklides''. II miejsce wywalczył Wojciech Masztalerz uczeń III klasy technikum w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie. Warto zaznaczyć, że Wojtek już na etapie rejonowym ''pokonał ''168 kolegów z całej Polski.

Do finału konkursu  zakwalifikowały się łącznie 43 osoby (33 z Polski i 10 z Litwy). I miejsce przypadło uczniowi z Litwy, który zdobył zaledwie 1 punkt więcej od Wojtka. Konkurs umożliwiał uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki przed obowiązkowym egzaminem maturalnym z matematyki.

XIX Konkurs Matematyczny „Euklides” finansowany był ze środków Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych i zorganizowany był w Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Ucznia do konkursu przygotowywali  nauczyciele matematyki w ZSB Pani Agnieszka Kweczlich i Pan Adam Wojaczek.

Informację otrzymaliśmy na kontakt24.ox.pl  - dziękujęmy.


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-14 14:30:40
bodziow: GRATULACJE WOJTEK
2018-04-15 12:28:53
xyz: Widać że autor nie słyszał o Olimpiadzie Matematycznej ????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją