Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawa: Mistrzowski sezon HC Ocelari Triniec

W środę (25.09.2019) w Klubokawiarni Presso odbył się wernisaż wystawy „Mistrzowski sezon HC Ocelari Triniec”. Wystawa przedstawiała przebieg mistrzowskiego sezonu drużyny HC Ocelari Triniec w obiektywnie Norberta Kani, który w duecie z Marcinem Mońką od kilku sezonów relacjonuje mecze drużyny hokejowej z Trzyńca.

Podczas wystawy została również przybliżona historia trzynieckiego hokeja. Jak podkreślał twórca wystawy, klub hokejowy Ocelari Trzyniec ma za sobą wyjątkowy sezon. Wiosną 2019 roku po raz drugi w swojej historii zdobył tytuł najlepszego klubu czeskiej ekstraligi – Trudno byłoby wymyślić lepszy czas dla powrotu po ośmiu latach na mistrzowski tron. Dokładnie w tym roku hokej w Trzyńcu świętuje 90. Urodziny. Swój jubileuszu 180-lecia istnienia obchodzi również Huta Trzyniecka, ściśle związana z klubem. To zarazem pierwszy tytuł wywalczony w nowej Werk Arenie, jednej z najnowocześniejszych hal hokejowych w Europie, oddanej do użytku w 2014 roku – można było dowiedzieć się podczas wernisażu.

Norbert Kania, którego zdjęcia zostały zaprezentowane, to absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i fotograf-amator, który od 8 lat śledzi mecze Stalowników, oczywiście z aparatem fotograficznym w ręku. Na potrzeby wystawy wybrał kilkanaście zdjęć, spośród tysięcy ujęć, wykonanych w ostatnim roku. Wystawa umożliwia powrót do mistrzowskich przeżyć, które swoim fanom sprezentował tryniecki klub. Wystawa jest jego autorskim pomysłem, którym chciałby włączyć się w 90. urodziny cieszyńskiego hokeja.

Podczas wystawy pojawili się nie tylko zainteresowani hokejem cieszyniacy, ale również wielu mieszkańców Zaolzia, czy też osoby związane z klubem. Podczas wernisażu można było zobaczyć klubowe barwy nie tylko na zdjęciach, czy przymierzyć mistrzowski medal.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: