Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawa dla niej i dla niego

Małżeńska kłótnia tu raczej nie grozi, wręcz przeciwnie, galeria ARTadres może być początkiem udanej randki. Od środy można zobaczyć tu wystawę fotografii Piotra Brody. Jak mówi autor, i kobieta, i mężczyzna znajdą swój fotograficzny temat i chwilę na estetyczne przeżycia.


14 września 2011r. w Galeryjce Miejskiej ARTadres w Skoczowie otwarto wystawę fotografii Piotra Brody. W niewielkiej galerii znalazło się miejsce na dwa skrajne tematy: malownicze pejzaże cieszące oko pań oraz kadry przedstawiające kolejową historię - to coś dla panów. –  Celowo wybrałem tak skrajne tematy. To bardzo praktyczne. Kiedy para odwiedzi wystawę, każdy może znaleźć coś dla siebie – tłumaczy Piotr Broda, autor niezwykłych fotografii.


Propozycja dla pań „Wodne pejzaże” powstała podczas pleneru w Olsztynie, „Stoi w skansenie lokomotywa”, to efekt odwiedzin w skansenie kolejowym.  – Szkoda gadać, lepiej zobaczyć – mówi Piotr Broda.


Fotografuje już od 50 lat. Zaczynał od dwuobiegowej lustrzanki Rolleicord. Obecnie jego zdjęcia powstają dzięki aparatowi Pentax K200D. Do obróbki zdjęć używa programu GIMP.  Jak uważa, „wyścig zbrojeń” w tym zakresie jest niepotrzebny. –  Sprzęt w fotografii pełni drugorzędną rolę – dodaje.  Piotr Broda należy do Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Podczas wernisażu wraz z fotografem świętowali m.in. pozostali członkowie tego stowarzyszenia.


Kto więc ma ochotę zobaczyć historię niejednej lokomotywy i  delikatność letniego pejzażu, powinien odwiedzić Galeryjkę Miejską ARTadres. Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.

Zobacz też fotoreportaż z wernisażu fot. Piotr Iwacz.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: