Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn rzemiosłem stoi

Gdzie można zobaczyć wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa, jedne z najdłuższych na świecie trombity? Gdzie zabrzmią subtelne dźwięki dzwonków pasterskich? Gdzie będzie można przekonać się na własne oczy jak ozdabia się pierniki, jak przędzie się wełnę i jak powstaje koronka klockowa? Tylko w Cieszynie. - Już w najbliższą niedzielę, 18 września, zapraszamy na VI Cieszyński Jarmark Rzemiosła – zachęca Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Przez cały dzień na Wzgórzu Zamkowym będzie można podglądać przy pracy ponad 40 rzemieślników z Polski i Czech – prawdziwych pasjonatów, którzy próbują uchronić od zapomnienia zanikające już techniki rękodzielnicze. Oczywiście będzie to wyjątkowa okazja, by kupić niepowtarzalne pamiątki, a także skosztować przysmaków kuchni regionalnej. Jedną z atrakcji będzie pokaz pieczenia strudla – tradycyjnego, cieszyńskiego deseru, który należał do ulubionych smakołyków cesarza Franciszka Józefa. 

- To ciasto z jabłkami do dzisiaj jest chętnie pieczone w wielu cieszyńskich domach. Ci, którzy nie wiedzą jak upiec strudla, poznają tajemnicę jego przygotowania podczas pokazu. Ci, którzy chcą pochwalić się własna recepturą mogą wziąć udział w Cieszyńskim konkursie pieczenia strudla im. Kingi Iwanek-Riess - podkreśla B. Mońka - W niedzielne popołudnie będzie też można posłuchać regionalnych pieśni podczas koncertu "Ojcowski dom to istny raj"  w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej (godz.16.30). Tegoroczne spotkanie z rzemiosłem zakończy nabożeństwo z udziałem kapeli góralskiej „Torka” odprawione w Rotundzie  Św. Mikołaja (godz.18.00). Na Cieszyński Jarmark Rzemiosła zapraszamy od 11.00 do 18.00. Pokaz pieczenia strudla rozpocznie się o 15.00, a konkursowe strudle należy przynieść do Informacji Turystycznej Zamku do godz. 14.00. Szczegółowy program można znaleźć na: www.zamekcieszyn.pl.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: