Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyskoczył przez okno, jednak nie uciekł

Sceny jak z filmu rozegrały się w Ustroniu. Zatrzymano tam 42-latka, który uchylał się od odbycia kary w zakładzie karnym.


Dzielnicowy z Ustronia - sierż. sztab. Marcin Gerat, wspólnie z patrolem interwencyjnym, zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę, któremu nieśpieszno było do zakładu karnego. Jak się okazało, 42-latek miał opracowany plan ucieczki, w przypadku namierzenia go przez policjantów. Ostatecznie musiał pogodzić się jednak z tym, że kara za popełnione przestępstwa jest nieuchronna... - 42-latek z Ustronia był poszukiwany, w związku z wyrokiem sądu, do odbycia łącznej kary ponad 2 lat więzienia za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna doskonale zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany, więc ukrywał się przed policjantami. Na wypadek ewentualnej wizyty mundurowych w mieszkaniu, w którym miał kryjówkę, przygotował plan ucieczki - przez okno na 2 piętrze budynku. W tym celu ustawił w mieszkaniu łóżko pod oknem, żeby szybko wyskoczyć i opuścić kryjówkę. Jak postanowił, tak zrobił. Na całe szczęście skok z wysokości 6 metrów nie doprowadził go do kalectwa. Trawnik, na który upadł, zamortyzował mało przemyślaną decyzję - informuje podkom. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Poszukiwany nie wziął jednak pod uwagę, że ma do czynienia z doświadczonym dzielnicowym, który taką możliwość przewidział i odpowiednio pokierował zabezpieczeniem miejsca. - Podczas akcji mundurowy wykorzystał informacje zebrane podczas patrolu dzielnicy i znajomość terenu, przygotowując się dobrze do zatrzymania poszukiwanego. 42-latek, który wpadł w ręce policjantów, ostatecznie trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony mu wyrok 2 lat wiezienia - kwituje oficer prasowy cieszyńskiej komendy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: