Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Festyn rodzinny u Boromeuszek w Cieszynie

Smaczne potrawy, dmuchańce, atrakcje dla dzieci. Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodziny SILOE IN NOBIS i Wspólnota Mężczyzn w modlitwie NIKODEM zapraszają w niedzielę, 26 maja 2024 Chrześcijański Festyn dla Życia i Rodziny do Boromeuszek w Cieszynie.

W niedzielę, 26 maja 2024, od godziny 13:30 do 18:00 Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodziny SILOE IN NOBIS i Wspólnota Mężczyzn w modlitwie NIKODEM zaprasza na  Chrześcijański Festyn dla Życia i Rodziny, który odbędzie się na dziedzińcu Klasztoru Sióstr  Boromeuszek w Cieszynie.

- Warto zarezerwować czas by razem przeżywać wyjątkowe chwile podczas  festynu. Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodziny SILOE IN  NOBIS i Wspólnota Mężczyzn w modlitwie NIKODEM zapraszają na smaczne  potrawy, ciasta, napoje i lody oraz tradycyjnie darmowe dmuchańce i atrakcje dla dzieci – zachęcają Organizatorzy i dodają:

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym Festynie dla Życia i Rodziny! To nie tylko wspaniała okazja do spędzenia czasu z bliskimi, ale również możliwość wsparcia ważnej inicjatywy.

Co Nas Czeka?

Nasz festyn jest miejscem, gdzie spotykają się różne pokolenia, by wspólnie cieszyć się zabawą w duchu chrześcijańskim. Czeka na Was mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, które zapewnią niezapomniane wspomnienia i mnóstwo uśmiechu. Przygotowaliśmy:


Pyszne Przekąski dla Każdego:

Ciasta, gofry, rurki z kremem, napoje i lody
Placki ziemniaczane – smakowite danie, którego nie możecie przegapić
Potrawy z grilla, frytki i grochówka


Darmowe Dmuchańce:

Zamki dmuchane, zjeżdżalnie, tory przeszkód i trampoliny dmuchane


Zabawy i Atrakcje dla Najmłodszych:

Wiele ciekawych aktywności
Animacje dziecięce prowadzone przez Panią Marlenę
Karta zadań dla dzieci przygotowana przez Panią Anię - malowanie twarzy, warkoczyki
Pokaz Straży Pożarnej oraz Policji

Występy i Pokazy:

Oprawa muzyczna – DJ Adacho i lokalni artyści zapewnią świetną atmosferę
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej - grupa dziecięco-młodzieżowa
Kapela Góralska
Antonina Kraszewska
Występ akordeonisty Damiana
Występ przedszkolaków

Inne Atrakcje:

Wystawa prac naszych pacjentów
Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które zapewnią niezapomniane chwile pełne radości i uśmiechu. Dołączcie do nas i bawcie się razem z nami!
Cel Festynu

Zebrane środki posłużą na organizację festynu. Całkowity dochód zostanie przekazany "Stowarzyszeniu Na Rzecz Wspierania Rodziny SILOE IN NOBIS” na zakup niezbędnych szafek przyłóżkowych dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) w Cieszynie. W 2023 roku, dzięki wsparciu darczyńców, fundacja mogła zakupić 200 kompletów pościeli dla pacjentów. Wasza pomoc pozwoli nam zrobić jeszcze więcej!

Zrzutka
Jeżeli nie możesz wziąć udziału w festynie, a chcesz wesprzeć naszą inicjatywę, możesz to zrobić, dokonując wpłaty na naszej stronie zrzutka. Każda kwota ma znaczenie i jest bardzo cenna.

link do zrzutki
https://zrzutka.pl/tkdxmf


Dlaczego Warto Przyjść?

Wspólnota i Radość: Spędź czas z rodziną i przyjaciółmi w przyjaznej atmosferze.
Wsparcie dla Potrzebujących: Twoje zaangażowanie ma realny wpływ na życie innych.
Niezapomniane Wrażenia: Wiele atrakcji zapewni wspaniałą zabawę dla każdego.
Do Zobaczenia na Festynie!

Twoje wsparcie i obecność mogą sprawić, że ten festyn będzie wyjątkowy, a nasza pomoc dotrze tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Razem możemy zdziałać wiele dobrego!

Stowarzyszenie „Siloe in Nobis”

Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”
Start g 13.30
miejsce: Dziedziniec Sióstr Boromeuszek - Cieszyn ul. Górny Rynek 6

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-24 10:22:33
Gif: Ciekawe, że ci co najwięcej krzyczą za aborcją , jednocześnie są zwolennikami dawania 15-latką tabletek dzień po . https://www.sieciprawdy.pl/bosak-w-sieci-aborcyjne-klamstwo-pnews-5601.html
2024-05-24 11:56:30
utopiec: Gif: Co to ma wspólnego z festynem?
2024-05-24 16:47:52
Marx.: gif ty się zajmij nauką ortografii a nie aborcjami
2024-05-24 17:26:52
AntyklerForte+: Festyn rodzinny. No dobrze. Niech będzie pochwalony. Skoro o boromeuszkach to przypomnę. Pół miliona złotych ma dostać były wychowanek ośrodka opiekuńczego sióstr boromeuszek w Zabrzu, w którym jako dziecko był bity i gwałcony. Zapłacić mają siostra Bernadetta, ówczesna dyrektorka ośrodka, siostry boromeuszki i ich ubezpieczyciel. “To pierwszy w Polsce tak wysoki wyrok dla ofiary przemocy w sierocińcu prowadzonym przez zakonnice. W książce “Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” opisano historię wychowanków Ośrodka Wychowawczego Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Według ustaleń prokuratury od lat 70. XX w. zakonnice biły dzieci będące pod ich opieką. “Wieszakami, menażkami, chochlami do zupy, pasem, trzepaczkami, kluczami, krzesłami. Najgorzej pobiły Adama, bo miał problemy z mową. Biły go prętami po szyi, aż pojawiła się krew”. Siostry przymykały też oko na gwałty popełniane przez starszych chłopców. Na przemoc pozwalała dyrektorka ośrodka Agnieszka F., która przyjęła zakonne imię Bernadetta.
2024-05-24 17:30:48
AntyklerForte+: Zadośćuczynienie za lata bicia i gwałtów sąd przyznał Pawłowi, ofierze brutalnych siostrzyczek. W 2006 roku powiedział nauczycielce, że siostry zamykają go na noc z dwójką chłopaków, którzy go gwałcą. Po jej zgłoszeniu został przeniesiony do innej placówki wychowawczej. Adwokat Przemysław Rosati reprezentujący Pawła pozwał Kongregację Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza, Agnieszkę F. oraz PZU, ubezpieczyciela boromeuszek. Domagał się miliona złotych zadośćuczynienia i 2,5 tys. zł comiesięcznej renty. Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał Pawłowi 500 tys. zł solidarnie od wszystkich pozwanych. Wcześniej zapadło kilka wyroków, w których Kościół musiał płacić za wykorzystywanie seksualne nieletnich przez księży. W najgłośniejszym z nich zakon chrystusowców został zmuszony do wypłacenia miliona złotych zadośćuczynienia i 800 zł comiesięcznej dożywotniej renty.
2024-05-24 17:31:56
AntyklerForte+: Idę na majowe. BZZU. ZPB.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: