Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyrwał pieniądze i uciekł

Umówił się ze sprzedawcą skutera, ale ten, kiedy tylko zobaczył pieniądze, wyszarpnął je i uciekł. Szybka akcja policji sprawiła, że łatwowierny kupujący odzyskał pieniądze.

43-letni mężczyzna, który chciał kupić skuter, zapamięta ten weekend na długo

- Wszystko zaczęło się, gdy odpowiedział na ogłoszenie w Internecie. Tam nieznany mężczyzna sprzedawał skuter elektryczny za 16 000 koron. Po późniejszej komunikacji umówili się wieczorem na następny dzień, 12 listopada 2023 r. we Frydku-Mistku. Gdy tylko mężczyźni się spotkali, sprzedawca powiedział, że chce się upewnić, że kupujący nie jest oszustem i że naprawdę ma przy sobie pieniądze. Kupujący powiedział, że jest naprawdę zainteresowany i wyjął gotówkę z kieszeni. Nie zdążył nawet zareagować, tak szybko nieznany mężczyzna je złapał. Miał je wyrwać z ręki i uciec w nieznanym kierunku. Początkowo 43-latek zaczął go gonić, ale zlodziej w jednej chwili zniknął z pola widzenia. Następnie poszkodowany mężczyzna zgłosił całe zdarzenie na linię 158, podając rysopis sprawcy – relacjonuje por. Bc. Eva Michalíková z morawskośląskiej policji.

Patrole policji natychmiast udały się na miejsce i rozpoczęły przeszukiwanie terenu.

- Dzięki doskonałemu rysopisowi ofiary, policjanci ze Specjalnej Jednostki Prewencji zauważyli potencjalnego podejrzanego, który pasował do opisu. W ciągu kilku chwil na miejsce przybyli też policjanci z Komendy Powiatowej Policji Frýdku-Místku, którzy rozpoznali w poszukiwanym znanego recydywistę. Następnie skontaktowali się z ofiarą, która potwierdziła, że to właśnie ten mężczyzna ukradł jej pieniądze. Podejrzany został zatrzymany, a podczas przeszukania znaleziono również skradzione pieniądze. Dzięki szybkiej i dobrej pracy policjantów pieniądze wróciły już do rąk poszkodowanego – informuje rzeczniczka prasowa czeskiej policji.

W skróconym postępowaniu przygotowawczym 35-letni mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży. Podejrzany mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania zeznań. Ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat został już skazany i ukarany za to samo przestępstwo, teraz grozi mu do trzech lat więzienia, jeśli zostanie skazany. Ma już 10 kartotek kryminalnych.

 

NG

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-15 17:52:05
tatnikno: To, że ktoś się zachowuje jakby mieszkał w cywilizowanej Europie a nie na podmoskiewskiej wsi nie znaczy, że jest łatwowierny.
2023-11-15 21:09:45
suski: to, że "elity" władzy PiS przez 8 lat niczego nikomu nie musiały wyrywać tylko sobie spokojnie brały pełnymi garściami prosto z państwowej kasy znaczy że to hołota podobna tej z podmoskiewskiej wsi która w dodatku uważała się za bezkarną i że się jej kradzione PO PROSTU NALEŻAŁO
2023-11-16 09:03:46
pszeniczny: Zbliża się zima i niektórzy szukają już dachu nad głową i regularnej strawy.Co do reszty, intrygujące jest co stało się z elektrycznym skuterem.No bo jeden kontrahent uciekł. a drugi rzucił się za nim w pogoń.Czyżby pojazd pozostał na pastwę losu?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: