Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Razem przez 50 lat

50 lat przeżyły ze sobą pary, które w miniony poniedziałek, 13 listopada świętowały i zostały nagrodzone w cieszyńskim COKu.

13 listopada br. we wnętrzach sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury –  gościły małżeńskie pary, które z rąk Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Artura Lorka odebrały życzenia i uhonorowane zostały przez Prezydenta RP medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.  

- Dziękujemy za piękny przykład miłości, wypełnionej małymi radościami, gestami życzliwości, wyrozumiałością i troską… Codziennością, w której przecież nie brakuje również życiowych wyzwań i wysiłku, by każdego dnia tworzyć kochającą rodzinę, ciepły dom… dotrzymując słów przysięgi - mówiła podczas wydarzenia Burmistrz Miasta, kierując do Jubilatów słowa uznania i życzenia kolejnych pięknych jubileuszów.

Jubilaci nie wyszli z pustymi rękami – prócz medali, otrzymali drobny upominek w postaci ozdobnych filiżanek z wizerunkiem cieszyńskiego Ratusza. – Mam nadzieję, że ten niewielki akcent będzie towarzyszył Państwu podczas wspólnych poranków, ubogaconych swoją obecnością, rozmową i herbatą... - dodała Burmistrz.

Podczas uroczystości wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, był poczęstunek, toast i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: