Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wyrostek na początek

Dwa koncerty, film i wystawa - takie propozycje składają się na tegoroczny Festiwal Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra w Skoczowie. Początek już w niedzielę.

To już 23. edycja ekumenicznego festiwalu w mieście pod Kaplicówką. Musica Sacra to cykl wydarzeń związanych z datą 22 maja 1995 roku. Wówczas Skoczów odwiedził św. Jan Paweł II. Modlił się z wiernymi w kościele ewangelickim św. Trójcy, a następnie sprawował Eucharystię na wzgórzu Kaplicówka. Była to msza dziękczynna za kanonizowanie pochodzącego ze Skoczowa św. Jana Sarkandra. Papież włączył go w poczet świętych 21 maja w czeskim Ołomuńcu.
Od pierwszej rocznicy wizyty w okolicach tego dnia organizowany jest ekumeniczny festiwal. Tegoroczna 23. edycja to spotkanie z muzyką i filmem. Nie zabraknie także innych form wyrazu, będzie fotografia i taniec.

20 maja o godzinie 15.00 w ramach festiwalu, Stowarzyszenie Persette organizuje akcję 'Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II'. Rozpocznie ją Koronka do Miłosierdzia Bożego, w tym uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. Następnie odbędą się Tańce Lednickie dla św. Jana Pawła II. Nie zabraknie elementów regionalnych, bo wspólnie pośpiewać będzie można wraz z Kapelą „Maliniorze” z Brennej.

Niedzielny wieczór w dalszym ciągu przepełniony będzie muzyką. - Zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert do kościoła ewangelickiego św. Trójcy. O godzinie 19.00 Koncert inauguracyjny 'Cztery pory roku' w wykonaniu Marcina Wyrostka – akordeon oraz zespołu Corazon. Usłyszymy utwory Vivaldiego, Kilara i Góreckiego. Nie zabraknie autorskich kompozycji gwiazdy wieczoru – mówi Andrzej Bacza, prezes stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra.
 

W poniedziałek 21 maja o 17.00 organizatorzy zapraszają do Teatru Elektrycznego na projekcję filmu 'Moja Miłość' "Moja Miłość" to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.

W ten sam dzień o godzinie 18.00 w Galerii Pledan odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej 'Świat pełen piękna'. Tematem zdjęć jest powstające w Skoczowie hospicjum.

22 maja, w dzień rocznicy wizyty Papieża w Skoczowie, Czesław i Tomasz Greń na Wzgórzu Kaplicówka o godzinie 10.00 odegrają pieśń 'Barka'.
Wieczorem w kościele katolickim św. ap. Piotra i Pawła kolejny koncert. Tym razem żywe rytmy muzyki gospel. Przed publicznością wystąpi tyski zespół God's Property.


Bilety w cenie 10 zł na wszystkie koncerty można nabyć przed kościołem w dniu wydarzenia. Festiwalowi patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: