Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Leje to i ślisko jest

Od kilku godzin bezustannie pada deszcz. Większy lub mniejszy, niemniej drogi w naszym regionie są śliskie. Nie brakuje też kolizji, spowodowanych właśnie tymi złymi warunkami na drogach.

Rano w Drogomyślu na ul. Wiślańskiej DK81 30-letnia mieszkanka Katowic nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, wpadła w poślizg i uderzyła w barierki energochłonne. Kolizja zakończona została mandatem.

Przed południem w Górkach Wielkich doszło do zderzenia dwóch pojazdów. - Miało to miejsce o 10.30 na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Sportowej. Kierujący 87-letni mieszkaniec Górek, kierujący Oplem nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z Fiatem, którym kierował 35-latek z Jasienicy. Pasażerka Opla 83-latka i jego kierowca zostali przewiezieni na badania do szpitala, jednak już zostali z niego zwolnieni. Kierowca fiata i 18-miesięczne dziecko, które podróżowało tym pojazdem, nie odnieśli obrażeń – informuje mł. Asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Także przed południem na S-52 w Cieszynie VW Golf, kierowany przez 35-latka z Ustronia wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Nikomu nic się nie stało. - Apelujemy o zwrócenie uwagi na warunki, które panują na jezdniach. Zwolnijmy, zróbmy większy odstęp od poprzedzających nas pojazdów. Będzie wówczas bezpieczniej – dodaje Pawlik.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-18 07:28:52
Równo-mierny: Jak sam autor słusznie zauważył - \"leje to i ślisko jest\". Kolizje nie są spowodowane złymi warunkami tylko kompletnym brakiem wyobraźni oraz celowym i świadomym niedostosowaniem się do nich.
2018-05-18 10:47:32
mitsutech: No właśnie... to nie warunki powodują kolizje tylko bezmózgowi kierowcy.<br />Ja bym raczej nie mówił tu o celowym, czy świadomym niedostosowaniu się do nich, ja bym to raczej nazwał bezcelowym, nieświadomym imbecylstwem drogowym.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: