10 lat klubu Dziupla

10 lat działa klub ''Dziupla'' ponownie, po przerwie, prowadzony przez Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej w Republice Czeskiej. W czeskocieszyńskim lokalu spotyka się nie tylko młodzież, ale wszystkie generacje zaolziańskich Polaków, przychodzą także mieszkańcy prawego brzegu Olzy. Dominują wydarzenia muzyczne, ale w programie klubu znajdziemy też wieczory literackie i poetyckie, wystawy artystyczne czy spotkania autorskie.

- „Dziupla”, ponownie prowadzona przez SMP otwarta została w maju dziesięć lat temu – mówi Michał Przywara, menadżer klubu, który z okazji okrągłego jubileuszu przygotował imprezę. W piątkowy wieczór 11 maja zagrał zespół wokalny „Nonet” który tworzy młodzież z drugiej i trzeciej klasy polskiego gimnazjum im. Słowackiego w Czeskim Cieszynie. Różnorodny repertuar wokalistek, którym akompaniował gitarzysta przypadł do gustu wszystkim. A na jubileuszową imprezę, jak i na co dzień, przyszły wszystkie bodaj generacje – od młodzieży szkoły średniej i studentów, poprzez młode małżeństwa z małymi dziećmi, po emerytów. Bo klub jest miejscem, do którego chętnie zaglądają wszyscy. Można posłuchać dobrej muzyki, a jak nie ma akurat koncertu porozmawiać, albo przyjść samemu i w spokoju poczytać. I to nawet nie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą gazety lub książki – klub bowiem funkcjonuje również jako czytelnia, w której znajdziemy prasę polską oraz polskie, czeskie, a czasem i obcojęzyczne książki. Można je stamtąd pożyczyć, wymienić, przynieść te, które nam już nie są potrzebne i chcielibyśmy nimi się podzielić. Jeszcze nim wprowadzono w Republice Czeskiej zakaz palenia w lokalach, tam już on obowiązywał dzięki czemu przebywanie w „Dziupli” było miłe i sympatyczne.

„Dziupla” otwarta jest od czwartku do soboty. Zawsze w pierwszy piątek miesiąca o godz. 20:00 trafimy na Jazz Jam Session. W pozostałe dni tygodnia lokal często jest wynajmowany na imprezy okolicznościowe takie jak spotkania klasowe, no i, jak na klub przystało, można go również wynająć na próby zespołów.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją