Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy chodnik na dni miasta

Rozpoczął się drugi etap prac remontowych na skoczowskim rynku. Inwestycja ma zostać zakończona za trzy tygodnie. Wówczas wokół głównego placu miasta będą już idealne chodniki.

Krusząca się kostka chodnikowa – tak od lat wyglądał trakt pieszych na skoczowskim rynku. Czas zrobił swoje, ostatni remont nawierzchni to połowa lat dziewięćdziesiątych. W ubiegłym roku jednak udało się wyremontować dwie pierzeje rynku. W ramach pierwszego etapu prac nowe płyty położono na odcinku od skrzyżowania ul. Cieszyńskiej z ul. Kościelną do skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Fabryczną (pierzeja północna) oraz od skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Fabryczną do ul. Ustrońskiej (pierzeja wschodnia).

Obecnie trwają prace na dwóch pozostałych pierzejach – południowej i zachodniej. Jest to drugi etap prac realizowanych w ramach zadnia inwestycyjnego pn. „Skoczów – Hradek. Podniesienie atrakcyjności turystycznej poprzez rewitalizację centrów miejscowości II”. W ramach robót zdemontowana zostanie stara nawierzchnia z kotki brukowej i wykonana nowa podbudowa. Nowa nawierzchnia chodników zostanie wykonana z płyt granitowych i granitowej kostki kamiennej. Prace remontowe powinny zostać zakończone przed tegorocznymi Dniami Skoczowa – informuje skoczowski urząd - czyli do 10 czerwca.

Z powodu prac, wejście do ratusza w czasie trwania remontu znajduje się od strony podwórza. Inwestycję wykonuje firma z Cieszyna. Jak informuje Biuletyn Informacji Publicznej jej oferta opiewa na kwotę 112 tysięcy złotych.


JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-17 17:21:35
mariobross1977: Urzedasy sobie pod gmina chodniki remontuja. A ulica Czarny Chodnik jak w zeszlym roku wycieli drzewa i nasypali troche kamienia tak zostawili nie dokonczona!!! Darmizjady nic do konca nie potrafia zrobic!!! Kobiety z wozkami z dziecmi nie potrafia swobodnie przejechac bo maja utrudniony przejazd na rowerze nie mozna przejechac bo istnieje ryzyko przebicia opon kamienie porozrzucane po calej drodze krew czlowieka zalewa jak to widzi!!! W Skoczowie jeszcze jedno nie jest zrobione a juz nastepne sie robi. Jak tak dalej bedzie to Skoczow za chwile bedzie wygladal na na poligonie!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: