Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wypadek w Pogórzu. Nie żyje 36-letni mężczyzna.

Ta śmierć to splot nieszczęśliwych wydarzeń. Wszystko działo po północy, na granicy powiatu cieszyńskiego i bielskiego a zaczęło się od kolizji.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że jadąca drogą S52 w kierunku Bielska-Białej 27-letnia kobieta wpadła w poślizg i uderzyła w bariery ochronne. - Uderzenie doprowadziło do tego, że plastikowe elementy spadły na pas ruchu prowadzący w kierunku Cieszyna. Najechał na nie 36-letni kierujący kia sportage. Mężczyzna podróżował wspólnie ze swoją 34-letnią żoną oraz dwiema córkami w wieku 4 i 7 lat. W jego pojeździe uszkodzone zostały elementy podwozia oraz przednie koło. Mężczyzna w związku z uszkodzeniem własnego pojazdu zatrzymał się na poboczu. Widząc, że po drugiej stronie drogi doszło do wypadku postanowił pomóc – opisuje zdarzenie asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Kiedy dotarł do poszkodowanej, wezwał pomoc drogową i pogotowie. Aby wrócić do samochodu musiał ponownie przejść przez barierki oddzielające jezdnie w tym miejscu. - Niestety, prawdopodobnie nie zauważył szczeliny miedzy jezdniami i spadł z wysokości. Pomimo udzielonej pomocy zmarł. – informuje Pawlik.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-06 10:08:58
TomTede: Chory i przykry zbieg nieszczęśliwych zdarzeń.
2018-09-06 20:34:30
yreib: Jaki chory? jaki przykry? ! Zdrowy i prawdziwy gest człowieka który chce pomóc w nieszczęściu innej osobie. Stać Cię by było korana na to żeby podjąć takie działania jakie zrobił ten człowiek? Dzisiaj w TVN przedstawili ten wypadek i wnioski zostały wyprowadzone przez filozofów, w sensie jak należy zatrzymać samochód, trzeźwo rozeznać sytuację, kamizelka odblaskowa wszelkie przepisy BHP zastosować i wtedy nic złego nie może się stać. Wpadł do szczeliny między jezdniami, między barierami energochłonnymi na drodze ekspresowej budowana zgodnie z normami europejskimi w XXI wieku z dotacją z Unii Europejskiej. Ktoś odebrał tą drogę do użytku i minęło od tego czasu wiele lat. Nikt z filozofów BHP nie zauważył że taka szczelina zagraża życiu ludziom korzystającym z tego dobrodziejstwa w sytuacjach ekstremalnych, np wypadek, co za tym idzie, działania służb policji, pogotowia, straży pożarnej. Oni będą wiedzieć że na tym wiadukcie jest szczelina a na innych wiaduktach jej nie ma ? Tam powinna być kratownica zabezpieczająca człowieka przed upadkiem z 10 metrów, nie ścieżka dla żab czy innych płazów o które walczono w przypadku budowy eskakad. Kratownica, podest w szczelinie pomiędzy wiaduktem!! O to powinna walczyć rodzina tragicznie zmarłego człowieka, który chciał pomóc poszkodowanym. Krajowa Dyrekcja Dróg jest tej sytuacji winna !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: