Wypadek polskiego tira

Wypadek polskiej ciężarówki na moście w Ropicy. Samochód uderzył w most.
Jak informują czeskie służby ratunkowe, dzisiaj rano doszło do kolizji z udziałem polskiej ciężarówki. Około godziny 6.30 w Ropicy (Frydek-Mistek) samochód uderzył w betonową konstrukcję mostu . Tir zawisł pomiędzy kładką a mostem. .
Strażacy wydobyli rannego kierowcę wybijając szybę w kabinie pojazd. Prowadzący pojazd był przytomny, reagował na głos strażaków.
 
W chwili obecnej strażacy próbują usunąć kabinę pojazdu z mostu za pomocą dźwigu i pojazdów ratowniczych. Ciężarówka przewoziła blachy o łącznej masie 24 ton.
 
Jak informuje portal novinky.cz zablokowana jest droga z Ostrawy w kierunku Ołomuńca w Lipniku, na 296 kilometrze drogi R35. Doszło tam do wypadku, w którym ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. – Ciężarówka wpadła w poślizg i tracąc przyczepność uderzyła w samochód osobowy. Oba pasy w kierunku Ołomuńca są zablokowane – informuje Józef Bednarik, rzecznik ostrawskiej policji. W wypadku nikt nie został ranny.
 
Problemy są również na autostradzie D1 między 308 a 306 kilometrem w kierunku Ostrawy. Zablokowane są oba pasy. Według wstępnych informacji rozbiły się dwa samochody ciężarowe i pięć osobowych.
 
JB
źródło: ox.pl/www.hzscr.cz
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją