Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śnieg, śnieg, śnieg

Po wielkanocnych opadach mieliśmy dwa dni przerwy i śnieżyce znowu nawiedziły południe województwa. Od nocy pada śnieg. Taka aura ma się utrzymać do jutra.
Jak informuje podkom. Mariusz Białoń z cieszyńskiej komendy, w powiecie nie ma większych utrudnień z przejazdem przez powiat. Pomimo, że na większości dróg zalega większa lub mniejsza warstwa śniegu, drogi są przejezdne. Mamy sygnały, że samochody ślizgają się na ulicy Katowickiej w Cieszynie w okolicach rond. - mówi Białoń.
 
Nie ma większych problemów z przejazdem w stronę Istebnej i Trójwsi. Jak usłyszeliśmy w wiślańskim komisariacie, opady śniegu ciągle utrudniają życie kierowcom, ale policja nie ma zgłoszeń o zablokowanych odcinkach górskich dróg.
 
Wiele kłopotów przez śnieg mają również nasi południowi sąsiedzi. Jak mówi Portalowi Ox.pl Dorota Havlikova rzeczniczka czeskocieszyńskiego magistratu. dzisiaj do wielu sklepów nie dojechało zaopatrzenie.
 
 
 
Jak dodaje Havlikova, w samym Czeskim – Cieszynie zużyto trzykrotnie więcej soli niż w roku ubiegłym, same koszty odśnieżania są dwukrotnie wyższe niż w poprzednim sezonie.
 
Policja na razie nie informuje o kolizjach drogowych. wczoraj w Wiślicy doszło do jednego zdarzenia. samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: