Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyjątkowy policjant awansował

Święto policji to wyjątkowa okazja by nagrodzić szczególne zasługi policjantów awansami. W tym roku wyjątkowy awans doczekał Szymon Stawiarski z Wiślicy. Choć ten wyjątkowy funkcjonariusz ma dopiero 6-lat, wielu już nauczył pokory i doceniania tego, co ma się na co dzień.

Cieszyńscy policjanci wyjątkowe Święto Policji świętowali w obecności wyjątkowego gościa. -  W tym roku obchody szczególne, bowiem związane z honorowym, przedterminowym awansem na stopień komisarza gościa specjalnego- Szymona Stawiarskiego. 6-letni chłopiec otrzymał, na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie, akt mianowania na wyższy stopień oraz dystynkcje, które wręczył mu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dominik Łączyk. W uroczystej akademii uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji – relacjonuje st. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Przejęty uroczystością 6-latek odebrał awans na stopień młodszego oficera policji- komisarza. Przypomnijmy Szymon Stawiarski  awansowany chłopiec „pełnił”już w tym roku przez jeden dzień obowiązki komendanta powiatowego, kiedy to odwiedził policjantów w siedzibie cieszyńskiej jednostki z okazji Dnia Dziecka. - Choć na co dzień walczy z ciężką chorobą spowodowaną mutacją w genie BCAP31, należy dodać, że wspierany przez swoich rodziców, walczy też o swoje marzenia, a policjanci z Cieszyna starają się mu w tym pomóc. Chłopiec na zakończenie ceremonii został zaproszony przez lektora do mianowania na wyższy stopień policyjny. Wspólnie ze swoją mamą Iwoną Stawiarską wystąpili do przodu, na miejsce honorowe. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie insp. Jacka Stelmacha Szymek został mianowany osobiście przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dominika Łączyka na stopień komisarza policji. Specjalnie przygotowane dla niego dystynkcje oraz honorowy akt mianowania wręczył insp. Dominik Łączyk, a insp. Jacek Stelmach złożył gratulacje awansowanemu. Komisarz Szymon Stawiarski podziękował zebranym za pośrednictwem komunikatora, którym się posługuje w kontakcie z innymi- wszyscy mogli usłyszeć – „Dzień dobry, dziękuję za awans! ”, co zostało nagrodzone przez uczestników oklaskami – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

Nowy awansowany policjant, chętnie i z dumą pozował do zdjęć m.in. z insp. Dominikiem Łączykiem, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji ,insp. Jackiem Stelmachem, Komendantem Powiatowym. Szymonka można wspierać TUTAJ.

KOD

 

Zobacz więcej na temat Święta Policji TUTAJ

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: