Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci świętowali!

Dziś (21 lipca 2022 r.) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, w których na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie insp. Jacka Stelmacha uczestniczyli m.in. Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński oraz Stanisław Kubicius Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego.

- Z okazji Święta Policji dla wszystkich Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych składam najserdeczniejsze życzenia pomyślności, zadowolenia w życiu zawodowym, jak również i osobistym, wytrwałości w trudnej, niebezpiecznej i wymagającej odwagi służbie. Życzę także osobistej satysfakcji i realizacji wszystkich zamierzeń oraz planów, jak również, aby wszystkie wykonywane obowiązki były źródłem Waszego zadowolenia, a wykonywana praca była bezpieczna, ale przede wszystkim spokojna -życzył Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dominik Łączyk, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, z Komendantem insp. Jackiem Stelmachem na czele, a także mianowani policjanci. Święto cieszyńskiego garnizonu swoją obecnością uhonorowali zaproszeni goście- burmistrzowie miast, przedstawiciele władz samorządowych: miast i gmin w powiecie cieszyńskim, przedstawiciele prokuratury, komendanci służb mundurowych, dyrektorzy instytucji oraz przedstawiciele uczelni wyższych. W obchodach uczestniczyli także pracownicy cywilni cieszyńskiej jednostki. Nie zabrakło również emerytów policyjnych.

W tym roku były one szczególne, bowiem związane z honorowym, przedterminowym awansem na stopień komisarza gościa specjalnego- Szymona Stawiarskiego. 6-letni chłopiec otrzymał, na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie, akt mianowania na wyższy stopień oraz dystynkcje, które wręczył mu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dominik Łączyk.

Awansowany chłopiec „pełnił” w tym roku przez jeden dzień obowiązki komendanta powiatowego, kiedy to odwiedził policjantów w siedzibie cieszyńskiej jednostki z okazji Dnia Dziecka. Choć na co dzień walczy z ciężką chorobą spowodowaną mutacją w genie BCAP31, należy dodać, że wspierany przez swoich rodziców, walczy też o swoje marzenia, a policjanci z Cieszyna starają się mu w tym pomóc. Chłopiec na zakończenie dzisiejszej ceremonii został zaproszony przez lektora do mianowania na wyższy stopień policyjny. Wspólnie ze swoją mamą Iwoną Stawiarską wystąpili do przodu, na miejsce honorowe. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie insp. Jacka Stelmacha Szymek został mianowany osobiście przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dominika Łączyka na stopień komisarza policji. Specjalnie przygotowane dla niego dystynkcje oraz honorowy akt mianowania wręczył insp. Dominik Łączyk, a insp. Jacek Stelmach złożył gratulacje awansowanemu. Komisarz Szymon Stawiarski podziękował zebranym za pośrednictwem komunikatora, którym się posługuje w kontakcie z innymi- wszyscy mogli usłyszeć – „Dzień dobry, dziękuję za awans! ”, co zostało nagrodzone przez uczestników oklaskami.

Po złożeniu meldunku insp. Dominikowi Łączykowi przez dowódcę uroczystości kom. Piotra Jakubca i odegraniu hymnu państwowego minutą ciszy uczczono poległych na służbie policjantów- odegrany został utwór „Śpij kolego”.

Główną część obchodów rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach, który przywitał przybyłych gości. Szef cieszyńskiej jednostki wygłosił przemówienie, w którym podkreślał, jak ważna i odpowiedzialna jest służba dla społeczeństwa naszego powiatu. Komendant podziękował także policjantom i pracownikom cywilnym za trud, jaki wkładają w codzienną służbę.

Uroczyste obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe dystynkcje otrzymało 102 funkcjonariuszy cieszyńskiej komendy. W imieniu awansowanych policjantów przemówienie wygłosił mianowany na stopień nadkomisarza Komendant Komisariatu Policji w Wiśle nadkom. Tomasz Domagała. W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji, dziękując za poświęcenie i zaangażowanie w wypełnianie swoich obowiązków, postanowił wyróżnić również pracowników cywilnych naszego garnizonu.

Podsumowując uroczystość Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dominik Łączyk podziękował wszystkim policjantom za wykonywaną służbę, podkreślając przy tym, jak ważne jest zaufanie społeczeństwa do działań policjantów, a także jak istotne jest poświęcenie służbie. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna przekazał wyrazy uznania dla pracy cieszyńskich policjantów. Na koniec wystąpienia podziękował również pracownikom cywilnym za sumienne wykonywanie swoich zajęć, a zebranym na sali gościom za wsparcie i pomoc.

Po zakończonej ceremonii Komendant Powiatowy Policji insp. Jacek Stelmach otrzymał z rąk zaproszonych gości życzenia i gratulacje dla wszystkich policjantów z okazji święta.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-21 14:29:39
perpetua: koniecznie jakiś helikopter z konfetti by się przydał
2022-07-21 14:48:36
koszor: Nie macie czego świętować - przez dwa ostatnie lata udowodniliście, że jesteście wrogami narodu. Teraz siedzicie gęba w gębę, a pewnie wkrótce znów będziecie gonić ludzi bez masek po galeriach. Wstyd i hańba, nie jesteście godni polskich symboli.
2022-07-21 17:17:58
1234567890: Najwieksze obchody maja na Żoliborzu pod domem starszego pana
2022-07-21 17:26:20
Po Prostu: policjant też człowiek, chce odreagować całoroczne upokorzenie z Żoliborza i nie tylko to świętuje, po prostu
2022-07-21 21:42:08
św. Patryk.: Polacy, nic się nie stało, węgla mamy na 200 lat a cukru na 1200
2022-07-22 03:51:05
pół_Sasina_z_Wiślicy: "W PiS panuje przekonanie, że wszystko, co mówi premier, to kłamstwa. "Tak było z unijnym budżetem i jego warunkowością, tak było z »kamieniami milowymi« i miliardami z KPO. Podobnie z Polskim Ładem, a teraz z gazem i węglem"— słychać w partii. Opublikowane kilka dni temu przez media rządowe dokumenty i korespondencja ujawniły ogromną skalę zaniedbań, publicznych oszustw i brak analiz przy podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących bezpieczeństwa kraju. Lecz przede wszystkim obaliły kolportowaną jeszcze kilkanaście dni temu rządową narrację, która wmawiała Polakom, że nie ma niedoboru węgla i dla wszystkich go na pewno wystarczy."
2022-07-22 07:20:01
oxjas1: Ryba psuje sie od glowy. Dzisiejsza policja jest silna dla slabych (kobiety) i slaba dla silnych (kibole i narodowcy).
2022-07-22 09:34:56
janbednarz: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla funkcjonariuszy Policji
2022-07-22 14:28:10
pół_Sasina_z_Wiślicy: a ja im życzę powodzenia w trakcie najbliższej weryfikacji, no a jakby co to żeby tylko na wylaniu ze służby się skończyło
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: