Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wybuch gazu w Zebrzydowicach

W sobotę (05.06) w Zebrzydowicach na ulicy Poprzecznej doszło do wybuchu gazu w piwnicy budynku wielorodzinnego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do wybuchu gazu doszło w trzykondygnacyjnym budynku wielorodzinnym w Zebrzydowicach przy ulicy Poprzecznej. Strażacy wezwanie otrzymali o 11:46, na miejsce natychmiast udało się 7 zastępów w sile 25 strażaków – do wybuchu doszło w piwnicy, najprawdopodobniej w wyniku nieszczelnego przewodu doprowadzającego gaz – wyjaśnił st. kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej KP PSP.

W czasie wybuchu w budynku znajdowała się jednak osoba, która ewakuowała się samodzielnie. Po przebadaniu przez ZRM okazało się, że nie doszło do uszczerbku na zdrowiu i nie trzeba przewieźć poszkodowanego do szpitala.

Strażacy odłączyli dopływ prądu, zakręcili pozostałe w piwnicy butle propan-butan i wynieśli je na zewnątrz. W piwnicy wciąż znajdował się gaz, została więc zabezpieczona aż do momentu likwidacji zagrożenia. Stanem technicznym budynku zajął się inspektor nadzoru budowlanego.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: