Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Jaworzu będzie szkoła ponadpodstawowa

W Zespole Pałacowym w Jaworzu, gdzie mieści się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy niebawem znajdzie swoje miejsce również szkoła ponadpodstawowa. Zajęcia mają się tu odbywać od września.

W Jaworzu będzie się mieścić szkoła ponadpodstawowa. - branżowa szkoła specjalna ma rozpocząć swoje działanie od nowego roku szkolnego.
W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym funkcjonuje już szkoła podstawowa kształcąca uczniów w klasach V-VIII. Utworzenie szkoły branżowej pozwoli na zapewnienie ciągłości edukacji wychowankom ośrodka, którzy ukończyli naukę w „podstawówce”.

Do tej pory w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym działała tylko podstawówka, a wcześniej gimnazjum. Dziś uczy się tam ok 70 uczniów. Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna będzie publiczną trzyletnią szkołą ponadpodstawową przeznaczoną dla młodzieży niedostosowanej społecznie i wymagającej stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i resocjalizacji.
Organem prowadzącym szkołę będzie Województwo Śląskie. Szkoła będzie kształcić uczniów w zawodzie ogrodnika.

Za zgodą organu prowadzącego, do szkoły będą mogły uczęszczać także uczniowie niebędący wychowankami ośrodka, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niedostosowanie społeczne, jeżeli szkoła dysponować będzie wolnymi miejscami.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworzu jest placówką resocjalizacyjną przeznaczoną dla chłopców niedostosowanych społecznie. Od początku działalności ośrodka w 1956 roku równolegle funkcjonuje szkoła podstawowa.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: